Druhá vývojářská verze Androidu M: Změny v bezpečnosti a opravy chyb

Na květnové konferenci Google I/O jsme se mimo jiné dočkali představení nové verze systému Android. V době představení se ani zdaleka nejednalo o finální verzi, ale pouze o variantu pro vývojáře. I tak si jej mohli majitelé zařízení Nexus 5, Nexus 6 a Nexus 9 již ten samý den stáhnout a nainstalovat.

Google nyní vydal první aktualizaci této vývojářské verze, která přináší celou řadu vylepšení. Změny se týkají úprav přístupu k externímu úložišti, WiFi a Bluetooth. Po připojení datového kabelu se začne zařízení pouze nabíjet a k úložišti se dostanete, pouze pokud uživatel tento přístup schválí. Jak je vidět, veškeré provedené změny se týkají většího zabezpečení zařízení. Touto cestou se vydává v podstatě celý Android M, který se velmi podobá staršímu Lollipopu, ale je zaměřen na větší zabezpečení uživatelských dat.

blank 

Další změny se týkají API (programové rozhraní aplikace), kde se změny týkají především Bluetooth a detekce zda je zařízení vybaveno mikrofonem. Poslední významnou změnou je oprava přístupu aplikací k fotoaparátu.

Pokud vlastníte smartphone Nexus 5, Nexus 6, tablet Nexus 9, nebo multimediální přehrávač Nexus Player a chcete si vyzkoušet aktualizovanou vývojářskou verzi, můžete si ji stáhnout na vývojářském portálu Androidu. Tuto možnost doporučujeme pouze pro zkušené uživatele, jelikož se stále zatím nejedná o finální verzi a proto se můžete setkat s řadou chyb, kvůli kterým nebudete moci využívat svůj smartphone naplno.

Autor článku blank
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Kapitoly článku