Sledujte nás na YouTube

Android 5.x Lollipop aktuálně běží na více než 12 procentech zařízení

 

Zatímco Google v minulém týdnu představil nový Android ukrývající se za písmenkem M, pomalu roste procento telefonů, které pohání poslední stabilní verze 5.0 a 5.1 Lollipop. Ve statistikách, které Google s měsíční periodou zveřejňuje, poprvé lízátko překročilo desetiprocentní hranici.

  

Žebříčku nadále vládne verze 4.4 KitKat z roku 2013 s podílem 39,2 %, druhé místo okupuje Jelly Bean se souhrnným podílem 37,4 %. Třetí místo patří právě Lollipopu s 12,4 procenty, lehce nad pět procent mají verze Gingerbread a Ice Cream Sandwich. V oběhu je stále hodně smartphonů, které aktualizaci na Lollipop teprve dostanou, jeho podíl navíc poroste s většinou nově prodaných smartphonů, které novou verzi systému dostávají přímo z výroby. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. dejvicz (neregistrovaný)

    Podpora od výrobců je příšerná, na 12% se to dostalo jen díky custom ROM.

  2. antracit (neregistrovaný)

    Android L se zatim moc nevyved. Zla sprava pameti, extra rychle vybíjení akumulátoru, ubytek funkcí, hodne bile barvy kazici zrak.

  3. kolega (neregistrovaný)

    bezi je eufemismus…on zadrhava a zere baterku. Rekl bych, ze Lollipop otravuje uz 12% majitelu Androidu.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *