Domů » Bleskovky » Android L pro chytré telefony nabídne podporu pro více uživatelských účtů

Android L pro chytré telefony nabídne podporu pro více uživatelských účtů

S příchodem Androidu 4.2 přibyla na tabletech možnost využívat více uživatelských účtů. Tato funkce našla mnoho využití, od početných rodin až po pracoviště, dosud ale chyběla uživatelům chytrých telefonů. Svou frustraci nad tímto faktem se jeden z uživatelů rozhodl vyjádřit tak, že napsal připomínku na Android Issue Tracker, ve kterém uživatelé hlásí problémy se systémem kalifornského giganta.


Ilustrační obrázek

Odpovědi se mu dostalo za necelé dvě hodiny, a to rovnou od samotného člena týmu pracujícího na Androidu. Ten mu v komentáři prozradil, že vývojový tým již funkci implementoval a bude k dispozici v další veřejné verzi. Tou se s největší pravděpodobností myslí finální sestavení Androidu L, na který se můžeme těšit ke konci letošního roku.

Podpora několika uživatelských účtů potěší zejména firmy a jejich zaměstnance, kteří tak budou moci oddělit svá osobní a pracovní data. Připomínáme, Google do příští verze Androidu již integroval bezpečnostní řešení Samsung Knox, a tak je další integrace firemního zabezpečení vcelku logickým krokem.

Tomáš Mrázek

2 komentářů

  1. kolemjdouci (neregistrovaný)

    Nejsem si jisty, ale Cyanogenmod by mel zpristupnovat tuto funkci i pro mobily.

    Co se tyce firemni sfery, tak ti co to opravdu potrebuji to casto resi pres TouchDown: [odkaz]

    • Na fóru XDA je takovýchto řešení dokonce několik, máte pravdu že CM to taky umí, i když je to nutné zapnout. Ještě před příchodem Androidu 4.2 byla populárním řešením také aplikace SwitchMe.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).