Domů » Bleskovky » Android L možná nebude lízátko, ale citronový koláč se sněhovou krustou

Android L možná nebude lízátko, ale citronový koláč se sněhovou krustou

175 g hladké mouky, 100 g másla, žloutek, cukr a spoustu dalších ingrediencí zřejmě použije Google k pojmenování příští verze operačního systému Android, který je prozatím zahalen pod tajemným písmenkem L. Dlouze se spekulovalo o názvu Lollipop (lízátko), poslední zprávy ale naznačují hůře zapamatovatelné pojmenování Lemon Meringue Pie.

  

V zámoří oblíbený citronový koláč se sněhovou krustou má být další sladkostí v názvu majoritní verze systému Android. Naznačuje to velké množství nálezů zkratky LMP v kódu AOSP, preview verze Androidu L v SDK je navíc označována jako “lmp-preview-release“. Je však možné, že Google na poslední chvíli chystaný název změní, Android 4.4 byl před KitKatem znám jako Key Lime Pie.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Už se nemůžu dočkat až za 15let vyjde Android Zingy Lemon Sherpots

 2. doufám, že časem přibude i officiální česká verze „Android – Vepřo, knedlo, zelo“…

  • Ať to pojmenují jak chtějí, v podstatě od začátku je pořád Android – Bramboračka :-D

 3. Tom_82 (neregistrovaný)

  Ať je to třeba i zmrzlina s hovnovou příchutí, je mi to jedno. Podstatné je, KDY tato verze přijde a CO přinese..

 4. pek (neregistrovaný)

  Zatím si cekam az sony uvolni pro nas region Kitkat 4.4.2 pro moji Xperii M2 :), jinak jsem zvedav, zda se docka i L-ka ale to pochybuji.

 5. Honza (neregistrovaný)

  Se Sony mám bohužel zkušenost takovou, že update na novější verzi Android přislíbila, ale nikdy jsem se oficiální aktualizace nedočkal… Příště pouze do čistého Android, takže Nexus :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).