Domů » Bleskovky » Android for Work: Zelený robot zaútočí na firmy

Android for Work: Zelený robot zaútočí na firmy

Google představil program, který s klade za cíl dostat soukromé telefony s Androidem do firemního prostředí. Jmenuje se Android for Work a má využívat možnosti vytváření více profilů v Androidu 5.0 Lollipop na jednom zařízení. Osobní a pracovní profil mají fungovat bok po boku v jednom prostředí, přičemž pracovní aplikace budou označeny v pravém dolním rohu ikonkou aktovky.

  

Pracovní data budou uložena separátně a pochopitelně budou zašifrována, instalace firemních aplikací bude zajišťovat IT oddělení dané společnosti, k dispozici bude i vlastní obchod aplikací Play for Work. Google při vývoji Android for Work využil spolupráce s mnoha softwarovými společnostmi, výrobci hardwaru nebo poskytovateli VPN, tudíž již v počátku by měla být zajištěna široká podpora nejpoužívanějších firemních standardů.

  

Podpora nebude omezena pouze na zařízení s Androidem 5.0; pro verze 4.0 až 4.4 bude připravena speciální aplikace, která zpřístupní nejdůležitější funkce firemního Androidu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Ze by strach z Windows?

 2. kolemjdouci (neregistrovaný)

  Konecne. Nabizi to Apple pro sve iPhony a take BlackBerry, a nyni konecne to bude primo i v Androidu a nebude nutne pouzivat aplikace jako Nitrodesk atd.

 3. Dalo se to čekat, že když to má iPhone, mrtvý ikdyž všemi milovaný WP, tak to bude mít i Google. Snad potom získají druhé ocenění NEJVĚTŠÍ SLÍDIL. Člověk už chápe těch do droida sedm věčných a stále zamilovaných pisatelů do diskusí, proč ho tak zbožńují a uctívají. ([odkaz]

 4. Osobně nechápu firmu (obzvláště větší), která by svá data odevzdala googlu, který čte každý osobní mail..

  • Osobní (gmail) ano, firemní jaksi nee …. zkus se podívat do podmínek a do smlouvy pro GAPPS …

  • Majitelé Gmailu si to také přečetli? Taky jsou informovaní? Já mám Gmail také,ale nic jsem nečetl.

 5. To ze neco takoveho ma iOS nebo WP nic neznamena. Ja osobne se bavim o praci slozitejsi, nez je napsani e-mailu, proto je Android jasna volba uz hodne hodne hodne dlouho diky sve desktopove orientaci. Na hracce s iOS je to utrpeni a na 3310kach od MS to neni o moc lepsi, takze pro me a nasi firmu je Android to nejlepsi, co 21. stoleti muze nabidnout. Kazdopadne jsem zvedavy na prinos tohodle projektu…

  • Složitější práci v mobilu? Když ještě nemá Google věci pro firmy udělané?. No vaše věc. Pokud ale myslíš tablety s droidem, tak to je nářez.

  • Vpoint (neregistrovaný)

   Právě proto jsem vybral WP, kvůli své desktopové orientaci.

   Protože má a bude mít stejné aplikace jako na PC a OS synchronizaci s PC. Stejný Office, stejný VLC, stejný Photoshop, apod. A bude více, bude-li se v budoucnu a já v to věřím, více orientovat na universalní aplikace. :)

  • Vpoint (neregistrovaný)

   Ale proč se zase stáčí diskuze na WP? :D

 6. Inkvizitor (neregistrovaný)

  Upřímnou soustrast tvé firmě, pakliže má takto uvažující zaměstnance.

 7. НКВД (neregistrovaný)

  Google… zasifrovana… jakoze doopravdy? nemyslim si :D :D :D BES10 provozovanej na vlastnim serveru s vlastnima SSL klicema je uplne jina liga

 8. kukolar (neregistrovaný)

  android for joke ,

  tak mal znieť nadpis :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).