Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Android běží na 2,5 miliardách zařízení. Pouze desetina má aktuální verzi

Android běží na 2,5 miliardách zařízení. Pouze desetina má aktuální verzi

Google se v rámci vývojářské konferenci I/O pochlubil novým milníkem – po světě údajně pobíhá 2,5 miliardy aktivních zařízení se systémem Android. Před dvěma roky to přitom bylo o půl miliardy méně.

android bilion

Google také po velmi dlouhé době aktualizoval tabulku s procentuálním zastoupením jednotlivých verzí, která odhaluje rychlejší adopci nejnovější verze Android 9 Pie. I tak to ale není žádná sláva, na „koláčku“ běží pouze 10,4 procent zařízení, přestože do jeho vypuštění uběhlo třičtvrtě roku. Vedení si stále udržuje dva roky starý Android Oreo s podílem 28,3 %, třetí příčka patří Andoidu Nougat s podílem 19,2 procenta.

android adoption

V tabulce nechybí ani osm let starý Android 2.3.x Gingerbread, který pohání 0,3 procent zařízení. V absolutních číslech to znamená nezanedbatelných 7 a půl milionu zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments