Domů » Bleskovky » Android běží na 2,5 miliardách zařízení. Pouze desetina má aktuální verzi

Android běží na 2,5 miliardách zařízení. Pouze desetina má aktuální verzi

Google se v rámci vývojářské konferenci I/O pochlubil novým milníkem – po světě údajně pobíhá 2,5 miliardy aktivních zařízení se systémem Android. Před dvěma roky to přitom bylo o půl miliardy méně.

android bilion

Google také po velmi dlouhé době aktualizoval tabulku s procentuálním zastoupením jednotlivých verzí, která odhaluje rychlejší adopci nejnovější verze Android 9 Pie. I tak to ale není žádná sláva, na „koláčku“ běží pouze 10,4 procent zařízení, přestože do jeho vypuštění uběhlo třičtvrtě roku. Vedení si stále udržuje dva roky starý Android Oreo s podílem 28,3 %, třetí příčka patří Andoidu Nougat s podílem 19,2 procenta.

android adoption

V tabulce nechybí ani osm let starý Android 2.3.x Gingerbread, který pohání 0,3 procent zařízení. V absolutních číslech to znamená nezanedbatelných 7 a půl milionu zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

Podle jednoho článku prý půjde alespoň bezpečnostní aktualizace stahovat skrze Google Play to by nebylo špatné pokud to Google nějak prosadí

Petr
Anonym
Petr
Offline

Hm u Apple je 1,5 miliardy aktivních zařízení s iOS a aktuální systém má 80% z nich.
Takže vlastně výrazně víc než u androidu.