Domů » Bleskovky » Android Auto oficiálně přichází do České republiky

Android Auto oficiálně přichází do České republiky

Služba Android Auto je tu s námi již šest let, dosud však nebyla v našich končinách oficiálně dostupná. To se však nyní mění – Google potichu oznámil expanzi do 36 zemí z Evropy a Asie, mezi kterými nechybí ani Česká republika a Slovensko.

Android Auto konečně v ČR

Pokud službu Android Auto neznáte, tak vězte, že se jedná o zrcadlení obrazovky vašeho telefonu na displej vašeho automobilu / autorádia ve zjednodušené podobě pro pohodlné používání při řízení. Skrze Android Auto nelze spustit veškeré aplikace v telefonu, ale pouze ty, které jsou pro službu optimalizované; typicky se jedná o různé audiopřehrávače, internetová rádia apod. K navigaci můžete využít Google Mapy nebo Waze, v budoucnu by měly přibývat další aplikace.

android auto 3

Pro bezproblémové fungování je nutné splnit několik podmínek, zejména mít odpovídající automobil / autorádio s podporou Android Auto, jejich seznam naleznete na těchto stránkách. Spojení s telefonem lze realizovat kabelem či bezdrátově, v druhém případě je zapotřebí mít smartphone od značek Google nebo Samsung s Androidem 9 a novějším. U Androidu 11 by měla být podpora bezdrátového Android Auto zajištěna u všech telefonů s podporou 5 GHz Wi-Fi.

Android Auto is rolling out to more countries

Android Auto také do velké míry využívá služby Google Assistant, ovšem ta zatím v našich končinách oficiálně nefunguje, byť její části už jsou do češtiny přeložené. Expanze Android Auto probíhá postupně, nemusí být tedy hned od dnešního dne podporována na vašem zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. konečně jsme se po tolika letech čekání dočkali! a já mezitím přešel na iPhone takže je mi to vlastně úplně jedno! :-D

 2. Určitě dobrá zpráva, už jen funkčního Asistenta v češtině 🙂
  Akorát nechápu, proč mám AA v Google Play už více jak rok, když oficiální oznámení přišlo až teď. Vše mám nastavené na češtinu.

  • K cemu Asistenta v cestine? Anglictina je jednoduchy jazyk a totalni zaklad i pro nevzdelane hlupaky ve 21. stoleti.

   • protože jsem Čech ty chytrolíne

   • Google Assistant v naší lokalitě musí být v češtině. Bez něj nepůjde hlasově zadávat příkazy ulic do navigace nebo jména s diakritikou. Prostě to není jen o pár příkazech, které by se každý mohl naučit.

   • A ty se řadíš mezi ty nevzdělané hlupáky páč viz příspěvek od fremycz. Ale chápu tě, jsi hloupý tak děláš hlupáky i z ostatních :-)

   • Honzo, jde vidět, že máš problémy i s češtinou. Pro tebe by byl nepřekonatelný problém i Asistent v češtině.

  • Ono to už kdysi fungovalo

 3. Mně tedy AA (stažené z APK mirror fungovalo bezproblémově několik let, vžd si ale čas od času vyžádalo aktualizaci. Jinak mi stále hlásí, že je pro naš zemi nedostupné. Prosincová aktualizace (asi) při spuštění zrcadlení nefunguje a hlásí Aplikaci Android Auto nelze spustit na vašem zařízení. Místo toho se spustí (automaticky) ta mobilní verze bez přenosu do infotainmentu, což je doslova na dvě věci.
  Netuší někdo, co tomu může bránit? Telefon Xperia Z1 Compact s Androidem 5 – že by ořezávali starší systémy? Pokud by to bylo jen to, donutí mne to upgradovat na neoficiální vyšší Android (pro Z1C je k dispozici i verze 10, vzhledm k tomu, že to byl jeden z posledních malých telefonů s hliníkovým rámem, má stále dobrou komunitní podporu

 4. Yaaaaas, konečně jsme na to dočkali! Já jsem už objednal [odkaz]. Názory?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).