Domů » Bleskovky » Android Assistant je nám opět o něco blíž, naučil se polsky

Android Assistant je nám opět o něco blíž, naučil se polsky

Google se rozhodl, že počátkem roku potěší naše severní sousedy – v Polsku byla spuštěna tamní jazyková mutace služby Google Assistant, kterou Google testoval v minulých několika měsících. Vývojáři aplikací nově mohou v polštině přidávat vlastní akce.

Nejedná se pouze o lokalizaci do polštiny, ale také o celkové porozumění potřebám uživatelů; ti si budou moci asistentem doporučit film, restauraci, apod. Dostupnost Google Assistenta vyžaduje systém Android minimálně ve verzi 5.0 Lollipop, šířit se bude během následujících týdnů. Asistent je už nyní dostupný jako samostatná aplikace pro iOS.

Nám nezbývá než doufat, že Google Assistant brzy zamíří i k nám, český Google je s tím polským poměrně úzce svázaný a jakmile se nějaká služba objeví u našich sousedů, obvykle se v blízké budoucnosti objeví i u nás.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. No CES (který jste komplet minuli) vcelku jasně ukázal, že zatím nee.

  2. Nemáte prosím někdo odkaz ke stažení asistenta pro iPhone ? V AppStore jsem ho nenašel. Děkuji

  3. No když Googlu trvalo 3 roky, než do Keepu přidal funkci kreslených poznámek, tak tohle bude trvat určitě mnohem déle :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).