Domů » Bleskovky » Android Assistant je nám opět o něco blíž, naučil se polsky

Android Assistant je nám opět o něco blíž, naučil se polsky

Google se rozhodl, že počátkem roku potěší naše severní sousedy – v Polsku byla spuštěna tamní jazyková mutace služby Google Assistant, kterou Google testoval v minulých několika měsících. Vývojáři aplikací nově mohou v polštině přidávat vlastní akce.

Nejedná se pouze o lokalizaci do polštiny, ale také o celkové porozumění potřebám uživatelů; ti si budou moci asistentem doporučit film, restauraci, apod. Dostupnost Google Assistenta vyžaduje systém Android minimálně ve verzi 5.0 Lollipop, šířit se bude během následujících týdnů. Asistent je už nyní dostupný jako samostatná aplikace pro iOS.

Nám nezbývá než doufat, že Google Assistant brzy zamíří i k nám, český Google je s tím polským poměrně úzce svázaný a jakmile se nějaká služba objeví u našich sousedů, obvykle se v blízké budoucnosti objeví i u nás.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments