Android aplikace na Windows: známe minimální hardwarové požadavky

windows 10 wallpaper

Microsoft minulý týden v rámci jarní aktualizace oznámil příchod aplikací a her z Androidu na desktopový Windows. Přímo ve Windows 11 je připravena emulační vrstva založená na technologii Intel Bridge (funkčnost není omezena jen na procesory Intel) – hry a aplikace z Androidu lze vyhledávat v rámci Microsoft Store, byť se ve skutečnosti nacházejí v Amazon App Store, odkud se také stahují a instalují. Aktuální verze Windows má v současné době plnou podporu více než 1 000 aplikací pro Android, přičemž toto číslo v budoucnosti jistě poroste.

Mít počítač s poslední verzí Windows ale není jedinou podmínkou, kterou musíte splnit, pakliže chcete mít k dispozici aplikace a hry z Androidu. Minimální specifikace jsou následující:

  • minimum 8 GB RAM (doporučeno 16 GB RAM)
  • paměťové úložiště typu SSD
  • procesor Intel Core i3 8. generace a vyšší, AMD Ryzen 3000 a vyšší, případně Qualcomm Snapdragon 8c a vyšší
  • architektura procesoru x64 nebo ARM64
  • povolená virtualizace Virtual Machine Platform

Microsoft je v požadavcích na hardware poměrně střídmý, tedy za předpokladu, že jste si v posledních třech letech pořídili alespoň průměrně vybavený počítač či notebook. V našich končinách si ovšem na podporu aplikací a her z Androidu budeme muset nějakou chvíli počkat – podpora je v současnosti omezená pouze na americké uživatele.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku