Android a iOS dostanou nálož 31 nových emojis. Poznáte je všechny?

emojis denis cherkashin unsplash

Emojis jsou důležitou součástí digitální komunikace, bez níž si dnes již dopisování s rodinou a přáteli nedovedeme představit. Zatímco původně zobrazovala především jednoduché emoce, moderní emotikony zvládnou graficky znázornit prakticky cokoli, přičemž některé symboly jsou do značné míry kulturně podmíněné. Aktuálně je v Unicode verze 14.0 něco přes 3,5 tisíce emojis a další neustále přibývají.

emoji new
Všech 31 nových emojis hezky pohromadě

Na podzim letošního roku má na naše virtuální klávesnice přibýt dalších 31 emotikonů, z nichž některé jsou poměrně dobře rozpoznatelné, zatímco u jiných je potřeba se trochu zamyslet. Jedním z nejvíce žádaných symbolů bylo podle serveru Emojipedia.org růžové srdce, které bude součástí balíčku Emoji 15.0. Kromě něj přibyde také například husa, osel, andělské křídlo, medúza, zázvor či dvojice rukou tlačící na levou, nebo pravou stranu, a to rovnou v několika odstínech.iOS 15 4 Emoji Blue2Nepřehlédněte

iOS 15.4 přinese nové emoji. Je libo těhotného muže či salutujícího smajlíka?

Ačkoli je většina symbolů poměrně jasných, smysl jim dají až samotní uživatelé. Není tedy vyloučeno, že do roka od uvedení nových symbolů bude hrášek v lusku znamenat něco úplně jiného, než co ve skutečnosti zobrazuje.

Která emojis se vám líbí nejvíce? Dejte nám vědět do komentářů.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku