Sledujte nás na YouTube

Android 6.1 by měl dorazil v létě. Má přinést lepší správu oprávnění aplikací

Poslední verze Androidu s číslem 6.0 pohání zatím pouze půl procenta zařízení a už se začíná spekulovat o jejím následovníkovi. Dříve, než se dočkáme Andoidu N, přijde údajně desetinková verze současného Androidu Marshmallow, jejíž příchod má být plánován na červenec příštího roku.

   

Android 6.1 Marshmallow se má dočkat vylepšeného správce přidělování oprávnění aplikacím, v současné verzi totiž nelze přidělovat práva, pokud má jedna z aplikací povolenou kresbu přes ostatní. Spolu s vyřešením tohoto problému se má Android 6.1 údajně naučit spouštět dvě aplikace vedle sebe na systémové úrovni. K této informaci jsme ale spíše skeptičtí, neboť tuto funkci nedávno potvrdil zaměstnanec Google Glen Murphy až v souvislosti s Androidem N (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *