Domů » Bleskovky » Android 5.0 Lollipop pózuje na LG G2 a HTC One (M7)

Android 5.0 Lollipop pózuje na LG G2 a HTC One (M7)

Podíl Lollipopu na telefonech s Androidem stále nepřekročil metu 0,1 % a z tohoto důvodu se pátá verze neobjevuje ve statistikách Google.

 

Výrobci zařízení nicméně na aktualizacích pracují a některé loňské kusy (HTC One M8 nebo řada Sony Xperia Z3) by se měly aktualizace dočkat tento nebo příští měsíc. Systém by si ale měl najít cestičku i do vybraných starších modelů.

Jedním z nich má být například LG G2 z roku 2013. Loni unikly některé screenshoty Lollipopu na tomto telefonu, nyní se na internet dostávají první videa pocházející z Jižní Koreje. G2 má dostat nové uživatelské rozhraní známé z loňského modelu G3, časový rámec vypuštění oficiální aktualizace je bohužel neznámý. Ze stejného modelu má být i následující video, které bylo pořízeno pomocí aplikace pro nahrávání obrazovky.

Lízátko má dostat i předloňská vlajková loď výrobce HTC, model One (M7). I tento telefon se již podařilo s Lollipopem zachytit na videu, které odhaluje také novou grafickou nadstavbu Sense 6.0. Přepracována byla nabídka rychlého nastavení, multitaskingu a dalších míst, o nichž se můžete dozvědět v naší předchozí bleskovce.

Na rozdíl od LG známe pro HTC One (M7) přibližný termín vypuštění aktualizace – pokud výrobce splní svůj devadesátidenní závazek, stane se nejpozději počátkem února.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
_iNTERFACE
Uživatel
_iNTERFACE

niekolko mesiacov po vydani najnovsieho androidu ho samotny vyrobca ani nezaratava lebo jeho pouzivanie je na jednej desatine percenta…to nevymyslis to je android

cardi
Uživatel
cardi

Ještě ze nikdy nedopadne jako wp (snad)

Vratislav (neregistrovaný)
Anonym
Vratislav (neregistrovaný)

Protože, ho zatim má jen málo zařízení.. Buď nové vlajkové lodě, které jsou ještě stále drahé a lidi je moc nekupují, anebo i to, že se zatim nedostal na všechna zařízení. Jenže to už je na výrobcích daných značek, zda ho uvolní i pro starší vlajkové lodě z roku 13/14.