Domů » Bleskovky » Android 5.0 Lollipop pózuje na LG G2 a HTC One (M7)

Android 5.0 Lollipop pózuje na LG G2 a HTC One (M7)

Podíl Lollipopu na telefonech s Androidem stále nepřekročil metu 0,1 % a z tohoto důvodu se pátá verze neobjevuje ve statistikách Google.

 

Výrobci zařízení nicméně na aktualizacích pracují a některé loňské kusy (HTC One M8 nebo řada Sony Xperia Z3) by se měly aktualizace dočkat tento nebo příští měsíc. Systém by si ale měl najít cestičku i do vybraných starších modelů.

Jedním z nich má být například LG G2 z roku 2013. Loni unikly některé screenshoty Lollipopu na tomto telefonu, nyní se na internet dostávají první videa pocházející z Jižní Koreje. G2 má dostat nové uživatelské rozhraní známé z loňského modelu G3, časový rámec vypuštění oficiální aktualizace je bohužel neznámý. Ze stejného modelu má být i následující video, které bylo pořízeno pomocí aplikace pro nahrávání obrazovky.

Lízátko má dostat i předloňská vlajková loď výrobce HTC, model One (M7). I tento telefon se již podařilo s Lollipopem zachytit na videu, které odhaluje také novou grafickou nadstavbu Sense 6.0. Přepracována byla nabídka rychlého nastavení, multitaskingu a dalších míst, o nichž se můžete dozvědět v naší předchozí bleskovce.

Na rozdíl od LG známe pro HTC One (M7) přibližný termín vypuštění aktualizace – pokud výrobce splní svůj devadesátidenní závazek, stane se nejpozději počátkem února.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. niekolko mesiacov po vydani najnovsieho androidu ho samotny vyrobca ani nezaratava lebo jeho pouzivanie je na jednej desatine percenta…to nevymyslis to je android

    • Ještě ze nikdy nedopadne jako wp (snad)

    • Vratislav (neregistrovaný)

      Protože, ho zatim má jen málo zařízení.. Buď nové vlajkové lodě, které jsou ještě stále drahé a lidi je moc nekupují, anebo i to, že se zatim nedostal na všechna zařízení. Jenže to už je na výrobcích daných značek, zda ho uvolní i pro starší vlajkové lodě z roku 13/14.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).