Android 14 bude obrácený koláč. Jeho sladké jméno odhalily zdrojové kódy

android pie statue 1 jpg

Téměř každá verze operačního systému Android nesla jméno po nějaké sladké pochoutce. Jako první se takto stylizovaného pojmenování dočkal Android 1.5 s označením Cupcake, následovaly Donut, Eclair, Froyo a tak dále, přičemž rozhodující bylo první písmeno, které s každou další verzí šplhalo o stupínek výše v americké abecedě.

Google tuto praxi dodržoval až do Androidu 9 Pie, s jehož nástupcem sladké hody skončily. Tedy alespoň navenek, protože interně své systémy takto označoval dál – Android 10 byl ve zdrojových kódech pojmenován jako Quince Tart, Android 11 Red jako Velvet Cake a Android 12 jako Snow Cone.

Android 14 bude obrácený koláč. Opět jen interně?

Zdrojové kódy také odhalily označení příštích dvou verzí a častí návštěvníci cukrárny budou mít opět radost. Aktuálně připravovaný Android 13 se bude interně přezdívat Tiramisu a následný Android 14 ponese kódový název Upside Down Cake neboli obrácený francouzský koláč.

dessert on white ceramic plate

Je vysoce pravděpodobné, že stejně jako u minulých verzí Google nebude toto označení využívat navenek – bude k vidění pouze interně.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku