Android 13 na prvních obrázcích. Tyhle novinky na nás Google chystá

Android 13

Android 12 aktuálně běží pouze na hrstce zařízení, Google však již usilovně pracuje na příští verzi s pořadovým číslem 13. Redaktoři serveru AndroidPolice se předběžně dostali k internímu sestavení a vypustili na světlo světa několik snímků obrazovky. Co na nás Google chystá?

Android 13: barevná témata ve čtyřech stylech

Google přinesl s Androidem 12 nový designový jazyk Material You, který bude s „třináctkou“ ještě více rozvíjet. V současné době si na vybraných telefonech můžete nechat navrhnout systémové téma na základě tapety na obrazovce, v Androidu 13 si navíc ještě budete moci vybrat jeden ze čtyř stylů. Budou se jmenovat Tonal Spot, Vibrant, Expressive a Spritz, přičemž první tři nabídnou různou škálu základních a doplňkových barev, poslední téma je pak téměř zcela černobílé.

Přepínač uživatelských účtů na domovské obrazovce

Další chystanou novinkou je přepínač účtů na domovské obrazovce. Při zadávání zámku obrazovky si budete moci vybrat, zda se připojujete k zařízení vy, nebo jiný účet s omezenými uživatelskými právy (například dítě).

Android 13 1

Přímo ze zamykací obrazovky také bude možné vyvolat čtečku QR kódů, ta se kromě toho objeví jako volitelná možnost mezi rychlými přepínači ve stahovací roletce.

Android 13 2

Přepněte si aplikaci do jiného jazyka

Do Androidu 13 se také dostane přepínač jazyků v rámci jednotlivých aplikací. Pokud například aplikace neexistuje v české verzi, budete si moci vybrat, ve kterém jazyce se spustí.

Android 13 4

Nechte Google Asistenta zmizet

Další chystanou novinku ocení ti, kteří používají „starý“ třítlačítkový systém ovládání a vadí jim otvírání funkce Google Asistenta přes dlouhý stisk domovského tlačítka. Nově bude možné tuto funkci deaktivovat.

Android 13 3

Dá se předpokládat, že již brzy bude vypuštěna oficiální testovací verze Androidu 13 pro vývojáře, koneckonců první preview Androidu 12 bylo vydáno 18. února 2021.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku