Domů » Bleskovky » Android 11 nabídne skvěle vylepšení v oblasti záznamu videa

Android 11 nabídne skvěle vylepšení v oblasti záznamu videa

Ano, operační systém Android umožňuje kontinuálně natáčet video pouze do velikosti 4 GB. Sám jsem o tom nevěděl a překvapilo mě to. Tento limit byl zaveden v roce 2014 a poměrně dlouhou dobu stačil naprosté většině uživatelů. V případě, že jste limit 4 GB překročili, naleznete v galerii původní video rozděleno na dvě části. Tomu by už od Androidu 11 mohl být konec.

android 11
Android by měl tuto malou, ale užitečnou funkci přinést už ve své další verzi

Google si zřejmě uvědomil, že v době, kdy je u vlajkových lodí (až na Pixely…) standardem 4k rozlišení při 60 snímků za vteřinu, je limit zastaralý a je nutné provést update. Samsung s řadou S11 možná nebude jediný, kdo navýší rozlišení na 8k a to už pak bude pro úložiště větší nápor. Zatím není jasné, zda se limit pouze zvýší, nebo se úplně zruší a budete moct natáčet bez omezení. V každém případě je to logický tah a těšíme se, až Google s touto drobností přijde oficiálně.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).