Domů » Bleskovky » Android 10 na telefonu z roku 2011? Komunita dokáže zázraky

Android 10 na telefonu z roku 2011? Komunita dokáže zázraky

Vývojáři z komunity kolem webu Xda-developers úspěšně naportovali Android 10 na dva stařičké smartphony Samsung Galaxy S II a Galaxy Note 3. První zmíněný se na trh dostal v roce 2011, druhý o dva roky později.

samsung galaxys2 note3

Oba porty vycházejí z operačního systému LineageOS (konkrétně verze 17.1) a nejsou úplně stabilní, i tak jde ale o podivuhodný počin. Nestabilnější a nevhodný pro každodenní použití je podle vývojářů port Galaxy S II – částečně kvůli tomu, že nepodporuje správnou funkci hovorů. Port druhého telefonu má oproti tomu fungující softwarovou vrstvu Radio Interface Layer, která umožňuje Androidu 10 fungovat lépe.

Pokud jste tedy majiteli jednoho z uvedených smartphonů a jste pokročilými uživateli, můžete na nich upravený nejnovější Android zkusit. Samozřejmě na vlastní riziko. ROM pro Galaxy S II je k dispozici zde, pro Galaxy Note 3 tady.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments