Domů » Bleskovky » Android 10 na telefonu z roku 2011? Komunita dokáže zázraky

Android 10 na telefonu z roku 2011? Komunita dokáže zázraky

Vývojáři z komunity kolem webu Xda-developers úspěšně naportovali Android 10 na dva stařičké smartphony Samsung Galaxy S II a Galaxy Note 3. První zmíněný se na trh dostal v roce 2011, druhý o dva roky později.

samsung galaxys2 note3

Oba porty vycházejí z operačního systému LineageOS (konkrétně verze 17.1) a nejsou úplně stabilní, i tak jde ale o podivuhodný počin. Nestabilnější a nevhodný pro každodenní použití je podle vývojářů port Galaxy S II – částečně kvůli tomu, že nepodporuje správnou funkci hovorů. Port druhého telefonu má oproti tomu fungující softwarovou vrstvu Radio Interface Layer, která umožňuje Androidu 10 fungovat lépe.

Pokud jste tedy majiteli jednoho z uvedených smartphonů a jste pokročilými uživateli, můžete na nich upravený nejnovější Android zkusit. Samozřejmě na vlastní riziko. ROM pro Galaxy S II je k dispozici zde, pro Galaxy Note 3 tady.

Martin Duchoslav

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).