Domů » Bleskovky » Amazone, upusť od Black Friday, žádal francouzský ministr

Amazone, upusť od Black Friday, žádal francouzský ministr

Blíží se Black Friday a s ním spojené gigantické slevy, které už začali inzerovat mnozí prodejci elektroniky i dalšího zboží. Trochu jiná situace ale platí pro Amazon ve Francii. Tam je od minulého pátku kvůli pandemii koronaviru zavedený celostátní lockdown, který uzavřel i mnoho obchodů se zbytným zbožím.

Amazon veškeré kampaně k Black Friday zastavil a tuto akci již dále nebude inzerovat. Důvodem je, že francouzská vláda prohlásila chování Amazonu za neférové vůči malým obchodníkům, kteří jsou nuceni mít v těchto těžkých časech zavřeno.

Amazon 1

Počátkem této epizody bylo sobotní vystoupení francouzské náměstkyně ministra financí Agnès Pannier-Runacher na rádiu Europe 1, kde prohlásila, že marketingová kampaň Amazonu, která měla probíhat od 26. října do 19. listopadu, nebyla vhodná vzhledem k uzavření více než 200 000 obchodů z důvodu vládních opatření.

Je nutno zmínit, že se nejedná o první konfrontaci mezi Amazonem a francouzskou vládou během koronavirových opatření. Už při jarním lockdownu byl Amazon nucen uzavřít šest svých skladů z důvodu sporů se zaměstnaneckými odbory týkajících se bezpečnosti.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).