Domů » Bleskovky » Amazon vylepšil základní Kindle: oblíbená čtečka knih dostala nasvícení displeje

Amazon vylepšil základní Kindle: oblíbená čtečka knih dostala nasvícení displeje

Když se řekne čtečka elektronických knih, patrně většinu napadne Kindle od Amazonu. Americký gigant nyní připravil drobný update svého základního modelu, který za cenu 90 dolarů (asi 2 tisíce korun bez DPH) dostává funkci známou z dražších modelů Paperwhite a Oasis – nasvícení displeje.

amazon kindle


Mezi další změny patří zaoblenější rohy, tenčí a lehčí konstrukce, a zejména vylepšený e-ink panel s vyšším kontrastem a kapacitní dotykovou vrstvou namísto rezistivní. Panel má ale stále jemnost pouze 167 ppi a nasvícení obstarávají pouze 4 diody, jemnější počtení vám zprostředkují dražší modely. Další novinky se odehrály v softwaru, nové jsou například filtry přečtených/nepřečtených knih nebo synchronizace záložek a anotací napříč všemi zařízeními. Amazon také bude doporučovat nové knihy na základě těch, které jste již přečetly.

Nový základní Kindle bude možné zakoupit na Amazonu počínaje 10. dubnem, a to buď v bílé nebo černé barvě.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *