Domů » Bleskovky » Amazon údajně chystá vlastní smartphone, zaujmout má holografickým 3D prostředím

Amazon údajně chystá vlastní smartphone, zaujmout má holografickým 3D prostředím

Ačkoliv je Amazon především největší internetový obchod na světě, angažuje se i v oblasti hardwaru a prodává pod svou značkou několik zařízení s přístupem k širokému množství obsahu právě skrze vlastní eshop. Majitelé elektronických čteček Kindle si mohou kupovat knihy, vlastníci tabletů Kindle Fire a nově také multimediálního centra Fire TV audiovizuální obsah, aplikace a hry. Dalším dílkem do skládačky hardwaru od Amazonu bude prý chytrý telefon.


Ilustrační obrázek

Alespoň to tvrdí deník Wall Street Journal, který byl seznámen s budoucími plány společnosti, telefon prý Amazon představil v minulých týdnech některým vybraným vývojářům. Do rukou koncových zákazníků se má dostat již v září letošního roku, čili ve strategicky nejvhodnější předvánoční dobu. Dá se předpokládat, že operačním systémem bude upravený Android s obchodem od Amazonu.

 

Wall Street Journal také tvrdí, že se telefon od Amazonu odliší od konkurence uživatelským prostředím, které bude na základě vyhodnocování úhlu pohledu uživatele vytvářet holografický 3D efekt, aniž by byly zapotřebí speciální brýle. Další zbraní proti konkurenci bude zřejmě také stejně jako v případě tabletů Kindle Fire nízká cena, kterou Amazon „dožene“ prodejem aplikací a služeb ze svého internetového obchodu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).