Amazon u nás začíná prodávat tablety Kindle Fire HD

Amazon u nás doposud prodával pouze čtečky Kindle, ode dneška by měly být dostupné i tablety Kindle Fire HD. Dostupná bude menší sedmipalcová varianta i větší s 8,9“ verze. Zařízení je možné již nyní přeobjednat, dodávky však začnou až 13. června.

 

Větší z dvojice tabletů nabízí rozlišení 1920 x 1200 pixelů s hustotou zobrazení 254 ppi, dvoujádrový procesor s výkonem 1,5 GHz, 1 GB operační paměti, 6000mAh baterii a 16 nebo 32 GB paměti. Koncová cena pro českého zákazníka včetně dopravy bude 7 500 Kč, což je za podobně výkonné zařízení lákavá nabídka. Menší tablet nabízí rozlišení 1280 x 800. Oba by měly mít díky dvojici antén vysokou kvalitu připojení k WiFi. Zároveň nabízejí kvalitní reproduktory, HDMI výstup a výdrž baterie převyšující deset hodin.

 

Spolu s tablety je nyní možné využívat Amazon AppStore ve 200 zemích světa včetně ČR. Samotný AppStore může být pro uživatele, kteří jsou zvyklí na Android, slabší stránkou, jelikož Amazon využívá upravenou verzi operačního systému, která postrádá Google Play a podporu ze strany Google. Dalším nedostatkem pro náš trh bude nedostupnost některých služeb, které Amazon nabízí například ve Spojených Státech nebo Velké Británii. Amazon v současné době drží 4 % na globální trhu s tablety a hlavním důvodem slabšího podílu je omezená distribuce. Amazon prodává tablety za nižší ceny a dotuje je zisky z prodeje obsahu.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku