Domů » Bleskovky » Amazon to s telefony nevzdává: Chystá nástupce neúspěšného Fire Phone

Amazon to s telefony nevzdává: Chystá nástupce neúspěšného Fire Phone

Fire Phone od Amazonu je neúspěšný projekt, v němž obchodní gigant utopil v minulém čtvrtletí 170 milionů dolarů, přičemž 83 milionů jde na vrub neprodaným přístrojům. Senior viceprezident společnosti David Limp však nehází flintu do žita a v rozhovoru pro časopis Fortune uvedl, že Amazon bude nadále pokračovat v rozvoji a v budoucnu představí více telefonů.

  

Za neúspěchem prvního smartphonu společnosti může podle jeho slov špatně nastavená cena a přehnaná očekávání. Cenu již Amazon snížil a přivedl Fire Phone na nové trhy, prodejů to prý výrazně pomohlo. Jak moc, uvidíme v příštích čtvrtletních výsledcích společnosti. Limp si neodpustil přirovnání k první generaci elektronické čtečky Kindle, která rovněž nebyla trhákem a nyní je Kindle synonymem pro tuto kategorii zařízení.

  

O budoucích modelech jsme se z rozhovoru nic nedozvěděli, za to víme, že společnost hodlá podporovat současný model a vydávat pro něj aktualizace. Amazon věří, že dlouhodobá softwarová podpora je také jeden z klíčových parametrů, který by mohl přilákat nové zákazníky. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Fire Phone, ne Kindle Phone

    • Jakub Karásek

      Pradva pravdoucí, malinko jsem ty názvy u Amazonu pomotal. Čtečky jsou Kindle, tablety Kindle Fire a tak mi u telefonu nějak to slovíčko Kindle chybělo :) Opraveno, díky za upozornění

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).