Amazon spouští Kindle Unlimited, neomezenou půjčovnu knih za 200 Kč měsíčně

Pokud patříte mezi ty, kteří oželí vůni papírové knihy na úkor vysoké mobility a dostupnosti, jistě vám není cizí virtuální trh knih od Amazonu, popřípadě čtečky či aplikace Kindle. Několik knih si odtud můžete stáhnout zdrama jako ukázku, většina je však placená a ceny se pohybují v řádu desítek dolarů, což si ne každý vášnivý čtenář může dovolit.

Právě proto Amazon nově zavedl službu s názvem Kindle Unlimited, která funguje v podstatě podobně jako knihovna – za měsíční poplatek 9,99 dolarů (cca 200 Kč) si můžete stahovat tolik knížek, kolik zvládnete přečíst. Vzhledem k tomu, že je třeba probrat nové licenční podmínky s autory, nejsou hned od prvního dne dostupné zcela všechny knihy; nicméně Amazon se chlubí tím, že nabízí předplatitelům 600 000 populárních titulů jako Hunger Games, Pán Prstenů a další.

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku