Domů » Bleskovky » Amazon spouští Kindle Unlimited, neomezenou půjčovnu knih za 200 Kč měsíčně

Amazon spouští Kindle Unlimited, neomezenou půjčovnu knih za 200 Kč měsíčně

Pokud patříte mezi ty, kteří oželí vůni papírové knihy na úkor vysoké mobility a dostupnosti, jistě vám není cizí virtuální trh knih od Amazonu, popřípadě čtečky či aplikace Kindle. Několik knih si odtud můžete stáhnout zdrama jako ukázku, většina je však placená a ceny se pohybují v řádu desítek dolarů, což si ne každý vášnivý čtenář může dovolit.

Právě proto Amazon nově zavedl službu s názvem Kindle Unlimited, která funguje v podstatě podobně jako knihovna – za měsíční poplatek 9,99 dolarů (cca 200 Kč) si můžete stahovat tolik knížek, kolik zvládnete přečíst. Vzhledem k tomu, že je třeba probrat nové licenční podmínky s autory, nejsou hned od prvního dne dostupné zcela všechny knihy; nicméně Amazon se chlubí tím, že nabízí předplatitelům 600 000 populárních titulů jako Hunger Games, Pán Prstenů a další.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

5 komentářů

 1. Rezza (neregistrovaný)

  Zatim teda jen US only. Co je ale zajimave – plati to i pro Audible (jestli jsem to dobre pochopil).

  • Zatím jsem Kindle Unlimited nezkoušel, ale Audible jako samostatná služba mi v ČR funguje bez problémů, nevím teda jak je to s integrací Audible od Amazonu.

  • Mirek (neregistrovaný)

   Hned po presteni clanku jsem si zkousel Kindle Unlimited aktivovat – nejde to (regionalni omezeni – zatraceny amerikocentristi :-) ). No, ale ja si myslim, ze to sem dojde. Ruzne hudebni streamovaci sluzby (kterych se vyrojilo jak hub po desti) me nezajimaji, ale takove predplatne knihovny bych hned bral vsemi deseti (i kdyz to nezahrnuje vse na Amazonu – slysel jsem, ze par velkych vydavatelstvi je zatim mimo).

 2. ARMANDO (neregistrovaný)

  Zeptám se těch co Kindle znají a používají: Obsahuje Kindle alespoň nějaké české knihy, případně knihy česky? případně česky audioknihy? děkuji za odpověď.

  • Mirek (neregistrovaný)

   Par ceskych knih by se naslo, ale nic moc. Oficialne myslim Amazon cestinu nepodporuje – sveho casu pry i odmital ceske knihy – ted uz pry ne, ale taky se v tom nijak neangazuje.

   Ovsem pro nas co umi anglicky nic lepsiho neni. Kindle Unlimited bych si hned poridil, ale pro Cesko neni povolen (a vyrizovat si nejak dalsi – americky – ucet se mi nechce).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).