Domů » Bleskovky » Amazon rázně zakročil proti stovkám čínských prodejců, kteří klamali zákazníky

Amazon rázně zakročil proti stovkám čínských prodejců, kteří klamali zákazníky

Na Amazonu seženete ledacos, zvláště pokud rádi nakupujete různé maličkosti. Pokud jste pravidelně procházeli nabídky, mohli jste si všimnout, že za poslední měsíce postupně ubývalo čínských prodejců. Amazon nyní oficiálně potvrdil, že měl na některé z nich spadeno a definitivně jim zakázal využívání své prodejní platformy.

amazon bank card

Důvodem pro tento rázný krok bylo opakované a vážné porušování obchodních podmínek, a to především ve vztahu k uživatelským recenzím. Amazon si dobře uvědomuje, že chod trhu se neobejde bez důvěry, recenze zákazníků tedy hrají velkou roli. Čínští obchodníci se však nezdráhali si pozitivní recenze kupovat dárkovými poukazy, čímž zkreslovali skutečnost.

Amazon 1

Firma, jež byla založena Jeffem Bezosem, se v reakci na tato zjištění rozhodla udělit zákaz obchodování na svém tržišti celkem 600 prodejcům z Číny. Ti se kromě dárkových poukazů snažili „koupit“ pozitivní recenze například prodlouženou zárukou na produkty nebo nabízením VIP členství v testovacím programu.

David Preiss

2 komentářů

  1. Karel Endler

    Jinými slovy, ti zatracení Číňani si drze dovolili dělat přesně to, co dělají obchodníci ze Západu běžně už mnoho desítek let.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).