Domů » Bleskovky » Amazon příští rok v ČR otevře dvě distribuční centra: Vznikne až 4000 pracovních míst

Amazon příští rok v ČR otevře dvě distribuční centra: Vznikne až 4000 pracovních míst

Společnost Amazon se chystá v roce 2014 otevřít dvě nová distribuční centra v České republice. Firma reaguje na rostoucí poptávku napříč celou Evropou a nová centra jí zajistí dodržení závazku rychlých a spolehlivých dodávek zboží pro evropské zákazníky. V každém z distribučních center Amazon plánuje vytvořit až 2000 dlouhodobých pracovních míst a dalších 3000 míst sezonních – nutných k pokrytí zvýšené poptávky v období vánočních svátků.

 

Distribuční centra v České republice se stanou součástí sítě celkem 25 distribučních center společnosti Amazon rozmístěných v sedmi evropských zemích. Nová centra společně s centrem pro vrácené zboží v České republice umožní firmě zvládat stávající i budoucí poptávku zákazníků, která odráží rozšiřující se nabídku zboží a služeb Amazonu na evropském trhu. Nová centra budou zárukou, že se zákazníci Amazonu budou moci spolehnout na rychlé a spolehlivé služby, na něž jsou zvyklí po celém světě, a to i při zvýšeném odbytu zboží v období před vánočními svátky. 

Nové pracovní příležitosti

Společnost předpokládá, že provoz obou distribučních center zahájí ve druhé polovině roku 2014. Pracovní příležitosti se nyní otevírají pro zájemce z různých oblastí spojených s příjmem (naskladněním) zboží, jeho kompletací a balením, a také pro manažerské posty a vedoucí týmů. Společnost nyní zahájí proces náborů zaměstnanců na tyto pracovní pozice. Následně v dubnu 2014 bude společnost pokračovat v najímání pracovníků pro navazující pozice. Zájemci mohou zasílat své žádosti o zaměstnání na e-mailovou adresu careers-in-czech-republic(zavinac)amazon(tecka)cz

 
Jedno z obřích skladišť Amazonu v Phoenixu

Pražské distribuční centrum bude umístěno v Dobrovízi, v těsné blízkosti centra pro vrácené zboží společnosti v sousedství Letiště Václava Havla Praha. Společnost si prostory pronajme od firmy Panattoni Europe. Distribuční centrum v Brně se bude nacházet nedaleko centra města u dálnice D1. Společnost Amazon si zde bude potřebné prostory pronajímat od firmy CTP Invest. Každé distribuční centrum se bude rozprostírat na rozloze cca 95 000 čtverečních metrů (tedy na ploše o velikosti přibližně třinácti fotbalových hřišť). Za rozhodnutím umístit nová centra do Prahy a Brna stojí vedle dostupnosti kvalitních pracovníků také poloha České republiky v srdci Evropy a snadné propojení s dalšími klíčovými trhy.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).