Domů » Bleskovky » Amazon představil nový Kindle Paperwhite. Knihy si bez obav přečtete i ve vaně

Amazon představil nový Kindle Paperwhite. Knihy si bez obav přečtete i ve vaně

Amazon představil novou generaci své legendární čtečky elektronických knih Paperwhite. Na rozdíl od vrchového modelu Oasis je Paperwhite mnohem masovější záležitostí, a s novou generací přináší spoustu vítaných novinek.

Voděodolný, lehčí a tenčí

Tou bezesporu největší novinkou je voděodolnost, takže si své oblíbené knihy můžete bez obav číst ve vaně či v nafukovacím člunu v bazénu. Teoreticky se s knihou můžete i ponořit, neboť splňuje krytí IPx8. Čtečka také podstoupila odtučňovací kůru, její hmotnost poklesla na 182 gramů, tloušťka pak na 8,18 milimetrů. I přesto do čtečky dostanete více knih, a to díky dvojnásobnému základnímu úložišti s kapacitou 8 GB, budete však moci zakoupit i model s 32GB úložištěm; to se může hodit, protože čtečka nepodporuje pouze klasické knihy, ale i audioknihy z Audible Amazon. Vylepšen byl také 6palcový e-ink displej, který má o 10 procent vyšší úroveň podsvícení.

Nový Kindle Paperwhite bude stát 130 dolarů (asi 2 900 korun bez DPH) ve verzi s 8 GB pamětí, popř. 160 dolarů (asi 3 600 korun bez DPH) za model s 32GB pamětí. V nabídce bude i 32GB model s LTE konektivitou, který přijde na 250 dolarů (asi 5 600 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments