Amazon představil levný tablet Kindle Fire s Androidem 2.3

Elektronická čtečka knih Amazon Kindle je velice populární i v našich krajích, Amazon ale nezůstal jen u čtečky a představil nově i vlastní tablet s názvem Kindle Fire. Neoplývá nijak extrémně výkonným hardwarem, nicméně jeho hlavním lákadlem je cena. Tablet se začal prodávat za 199 amerických dolarů (v přepočtu zhruba 3 500 Kč) a díky své ceně by mohl způsobit pěknou smršť na trhu tabletů. Vzpomeňme si jaké masové šílenství vyvolal výprodej tabletu HP Touchpad v americké obchodní síti BestBuy.

Amazon Kindle Fire

Co se týče specifikací, Amazon Kindle Fire je 7″ tablet a váží jen 414 gramů, jeho výhodou je tedy především snadná přenosnost; vzhledem i rozměry mu nelze upřít jistou podobnost PlayBooku od Research In Motion. Pro konzumaci obsahu poslouží IPS displej o rozlišení 1024 x 600 pixelů, který je na povrchu chráněn tvrzeným sklem Gorilla Glass. V nitru bychom pak našli dvoujádrový procesor OMAP o taktu 1 GHz a 8 GB vnitřního úložiště. Pro připojení k internetu poslouží speciální prohlížeč Amazon Silk, který bude data stahovat přes WiFi; s 3G verzí se zatím nepočítá.

Zdroj: AndroidCentral

Autor článku Ruslan Botsyurko
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Kapitoly článku