Domů » Bleskovky » Amazon Fire Phone propadákem, mezi uživateli o něj není zájem

Amazon Fire Phone propadákem, mezi uživateli o něj není zájem

V červenci uvedl Amazon na trh svůj první smartphone Fire Phone, který zaujme především funkcemi spojenými s přítomností čtyř kamer na své přední straně. Ačkoliv nikdo nečekal, že se bude jednat o nejprodávanější telefon na trhu, 35 000 prodaných kusů za první měsíc je číslo vskutku žalostné. Reklamní síť Chitika registruje asi 26 500 aktivních zařízení a to v praxi znamená, že v provozu jich není více, než 33 000.

 

Způsobeno je to především exkluzivitou u amerického operátora AT&T a stejné ceně (asi 4200 Kč za 32GB verzi při dvouletém úvazku), jako u iPhonu 5S (recenze) či Samsungu Galaxy S5 (recenze). Amazon tak bude muset znovu zvážit, jestli zvolil vhodnou cenovou politiku, současná situace je ovšem neúnosná.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

34 komentářů

 1. Kubik333 (neregistrovaný)

  Vypadá to na další telefon, který zabije nedostatek aplikací a to, že jeho výrobce operačního systému prostě není velká internetová firma (Google) nebo výrobce úspěšného desktopového systému (Apple), tudíž nikdy nenabídne totéž, co oni. Když se něco podobného stalo Palmu a webOS, což je dodneška nejlepší mobilní operační systém světa, bez diskuze, ostatním trvalo další 2-3 roky, než dosáhli jeho výšin. Bohužel, Amazon do svého systému nic tak moc převratného neintegroval (kromě jeho ovládání a 3D reality), telefon je drahý, fotoaparát průměrný a výdrž baterie rozhodně za očekáváním, takže se jedná opravdu jen o volbu Amazon-pozitivních uživatelů, kteří chtějí k tabletu Fire i telefon Fire a mají u Amazonu nakoupeno mnoho knih, filmů a jiných produktů. A navíc jste odsouzeni k sideloadování mnoha aplikací, které sice potřebujete ale na appstoru zkrátka nejsou. Dobrý pokus ale chtělo by to srazit cenu o 50%, jak už to Amazon má v dobrém zvyku.

  • Apple se svým trvale dosahovanými necelými 5% marketshare v desktopu se asi nedá označovat za příliš úspěšný. To by v porovnání s 15% „neúspěšného“ windows 8(.1) vypadalo směšně.

  • Ještě doplním, Apple mezi masy dostal iPod, který byl následován iPhonem – zcela revolučním dotykáčem. Kdyby totéž tenkrát nabídnula místo apple jiná firma, třeba Amazon a jejich „iPhone“ by byl takto kvalitní, měl by dle mého podobný úspěch.

  • Vzhladom k tomu, ze Apple predava svoj SW vylucne so svojim, nie prave lacnym HW mozme usudzovat, ze co najvacsi podiel na trhu pre nich asi nie je prioritou …

  • mimonaut: „… ale pravdepodobne by to byl uplne jiny Pepa, a mozna ze by to ani Pepa nebyl.“

   kubik333: Palmu a webOSu je strasna skoda, HP znicilo velmi slibny system. Palm Pre jsem sveho casu hodne chtel. Skoda ze HP tomu nedalo dostatecny prostror a takovou peci, jakou by mlady system potreboval…

  • MIMONAUT: „To by v porovnání s 15% „neúspěšného“ windows 8(.1) vypadalo směšně.“

   W8 je propadákem, to bez debat, když nedokáže překonal letité XP natož W7.

   Apple nepotřebuje procenta, on i tak bohatě vydělává na předraženém HW, který člověk musí mít, aby mohl provozovat MacOS. Čili necelých 7% celosvětový podíl MacOS na desktopech JE úspěch.

  • mimonaout: iPhone v roce 2007 byl něco nového, revlučního, neznámého. Rozhodně se ale nejednalo o kvalitní telefon, to je potřeba si uvědomit. Applu trvalo dlouho než iOS přinesl elementární funkce a až do iOS6 to byl prostě nepoužitelný OS.

  • sadam (neregistrovaný)

   SMISEKCZ, windows 8 uz XP prekonal, ale to by nemohol byvat v jaskyni. windows 8 nieje prepadak, mozno v tvojej hlave, ale MAC stale svojim podielom nepritahuje vela developerov. (samozrejme neratam AE, autodesk, valve, tam si to apple zaplatil)

  • Kubik333 (neregistrovaný)

   Neúspěch webOS bych přirovnal k neúspěchu projektu Microsoft Kin. Velká firma, úspěšný výrobce HW a SW, koupila menší firmu s tím, že z ní udělá svou mobilní divizi. Jenže, ta velká firma a její vedení nemělo naprosto tušení, jak dosáhnout úspěchu, prostě protože byli v mobilním světě nový. Po akvizici Palmu HP v rámci restrukturalizace vyhodilo hodně lidí ještě pamatujících Handspring a odpovědných za vedení společnosti, programátoři utekli vesměs ke Google takže HP mělo sice firmu se silným jménem, ale bez lidí, schopných pokračovat v rozjetých projektech. Podpořeno vysokou cenou, srovnatelnou se svěžím a cool iPhonem, a nedostatkem aplikací, webOS bylo sice krásně vymyšleným a fungujícím, ovšem prázdným systémem, který navíc nezaujal ani tradiční, věrnou klientelu firmy, pro níž byl zkrátka moc moderní (paralela s Blackberry OS 10). Palm Pre jsem měl, už jsem ho prodal, ale byl opravdu povedený a jeho chybky (například příliš prudké zaklapnutí klávesnice vypnulo celý telefon) mnoho uživatelů dodnes považuje za součást charakteru, kterého má na rozdíl od chladného, technicistního iPhonu přehršel. Alespoň mě uklidňuje, že Blackberry mnoho prvků webOS (reálný multitasking, sdružené notifikační centrum a další) začlenilo do svého systému a uznalo tak, kdo měl nakonec pravdu. P.S: Ostudným nedostatkem webOS byla dlouhou dobu absence kancelářského balíku a problémy s PIM aplikacemi, také jeden z důvodů, proč ho řada Treo s PalmOS přežila.

  • Kubik333 (neregistrovaný)

   Sadam: Apple se hlavně neuchytil ve firemním prostředí, to je základní kámen úspěchu Microsoftu a důvod, proč tak spěšně Windows 8 upravuje zpátky do vzhledu Windows 7, „běžný“ uživatel, kupující si počítač jednou za 4-6 let pro ně není zákazník, velké firmy obměňují mnohem více vybavení v kratším čase a dělají hlavní tržbu. Apple je zaměřený velmi specificky na multimédia a tvorbu multimédií, kancelářské aplikace jsou na úrovni linuxových (funkcí, nikoliv vzhledem) a chybí jim integrace rozšířených služeb Microsoftu, výroba serverů s OS X skončila pro nezájem a dodatečná konfigurovatelnost Apple počítačů je mizivá, to mnoho firem odrazuje, stejně jako příšerný přístup servisu k zákazníkovi a absence služeb na úrovni Dellu nebo HP. OS X není špatný systém, ani produkty Apple nejsou špatné, já sám jsem býval velký fanoušek firmy ještě v dobách, kdy to nebylo cool a v ČR Apple počítače používalo jen několik firem, měl jsem PowerBook G3, TiBook, AlBook G4, PowerMac G5, zažil si s nimi své ale pořád jsou na vysokém piedestalu, přiznávám, že jsem úspěchu iPhonu v době představení nevěřil a říkal si, proč Apple neudělá něco užitečného, jako Motorolu Q, kterou jsem tehdy měl, jenže čas rozhodl a já se s Apple rozloučil s nástupem Intelu a MacBooku Air. Každopádně je třeba smeknou před jejich zisky, když už před ničím jiným, ty přece určují úspěch firmy, ne?

  • lerion (neregistrovaný)

   Kubik333: Velmi pěkně a s nadhledem shrnuto.

   Je třeba poznamenat, že většina velkých firem teprve před půl rokem začala řešit, čím vlastně ty dosud provozované XPéčka nahradí. V ČR (a celé východní Evropě) to byl například Siemens. Což zrovna není malá firma…

   Rozhodli si pro Windows 7. Ne proto, že by byly lepší jak Windows 8, ale proto, že účetní prostě nemohou vyměnit Win XP za Windows 8. Už u přechodu na Win 7 měla spousta běžných firemních uživatelů obrovský problém, že v nové verzi mají ikonky jinde, než je měli předtím.

   Teď si představte před takové lidi postavit Metro…

   Ten systém může být jakkoli skvělý, ale i kdyby měl nejlepší GUI na světě a byl fakt totálně nepřekonatelný, tak to je prostě velká změna a lidé zvyklí a naučení na Windows XP ji prostě neskousnou.

   MS zkusil radikální změnu udělat, protože třeba takovému Applu radikální změny často vynášejí obrovskou popularitu. MS to nevyšlo jak chtěl, protože uživatelé Windows jsou převážně konzervativní a 99% z nich jsou BFU.

   To je také důvod, proč Apple na OSX v podstatě také výrazně nešahá. Stačilo vidět, jakou vlnu nevole přinesl iOS6 (jedna z mála radikálních změn, která neměla výrazně pozitivní ohlas).

  • Hapy (neregistrovaný)

   Smisek: “W8 je propadákem, to bez debat, když nedokáže překonal letité XP natož W7.“

   Tento “propadák“ právě Windows XP překonal. :)

  • Win 8 je propadákem, XP nepřekonal a to ani v součtu (W8+W8.1)

   [odkaz]

   Už to tu dávám po několikáté…

  • Kubik333 (neregistrovaný)

   Lerion: Hlavní problém při přechodu z Windows XP na Windows 8 leží trochu někde jinde, než jen v uživatelském rozhraní. Zažil jsem práci ve firmách, kde se s člověkem nemazali a když se nepřizpůsobil, vyhodili ho, tam by s Windows 8 nedělali velké štráchy. Windows 8 nemá XP Mode jako Windows 7 a hlavně, je mnoho firemních aplikací, napsaných pro XP, které nefungují na Windows 8 a není cesta, jak je spustit, jak to dokáže Windows 7 přes XP Mode v takřka bezešvém módu. Další věcí jsou správci sítě, kteří už mají XP a Windows 7 ošetřené a nechtějí dělat vše znova kvůli Windows 8, jehož serverová verze je ten pravý propadák, o kterém se tak často mluví. No a poslední věc, hardware. Počítač z roku 2002-2004 (ano, je mnoho firem, používajících ještě počítače s Pentium 4) Windows 8 nenainstaluje, kvůli hardwarovým limitacím, a vzhled Metra a plochy na monitoru 5:4 s rozlišením 1280×1024 (takový mají ti nejlepší pracovníci jako odměnu) bych přál zažít každému, kdo nadává na nedostatečně jemné rozlišení současných 1080p monitorů. Já osobně používám Windows 8, Ubuntu 12.04 LTS a OS X vedle sebe a vždycky jsem se bránil jejich srovnávání, každý je jiný a jinak dobrý, něčím jiným vyniká nad ostatní dva a něčím ho zase ty dva překonávají. Býval jsem fanda Macintosh OS 8/9, OS X mi nesedí přesně danými postupy, které se musejí dodržovat do puntíku a „blbuvzdorným“ omezováním přístupu kamkoliv, kde by člověk mohl v případě problému něco opravit, Windows 8 s jeho Storem, který je na desktopu na dvě věci, gesty, která vyvolá i rychlejší pohyb myši a žabomyším ignorování integrace Google služeb oficiální cestou, no a nakonec Ubuntu s pitomým omezení spuštění pouze jediné instance aplikace ikonkou z boční lišty (necitlivé, když si nastavíte její skrývání), kdy další musíte spouštět klávesovou zkratkou nebo pravým tlačítkem myši, pomalý a padající appstore, zrušení Ubuntu One nebo stále větší příklon k blbuvzdornosti, vyžadující dříve snadno dostupná nastavení provádět přes příkazovou řádku. Mám rád každý z těch systémů, a co do jednoduchosti obsluhy jsem vždy považoval Ubuntu s Unity za ten nejintuitivnější k ovládání, jenže je to Microsoft, který si získal firmy a to rozhodlo o jeho masovém úspěchu, přestože rozhodně není nejlepší ze všech (ale ani nejhorší).

  • kubik333: Tak problemem HP byl v te dobe predevsim Apotheker, ktery (podobne jako treba Elop v Nokii) usilovne pracoval na to, aby firma krachla – tedy nadnesene receno. Hlavne bylo videt, ze absolutne nemel jasnou vizi, kam ma firma smerovat a nechal po sobe firmu v mirnem rozkladu a zmateni.

   Ano, BB10 ocividne linku nacrtnutou ve webOSu dal rozviji, krome tebou zmineneho je ale v obou systemech jasne zamereni na dobry UI design.

  • MCEZA napsal: Ten systém může být jakkoli skvělý, ale i kdyby měl nejlepší GUI na světě a byl fakt totálně nepřekonatelný, tak to je prostě velká změna a lidé zvyklí a naučení na Windows XP ji prostě neskousnou.

   Ale houby, lide nechteji takovou zpatlaninu a kočkopsa, s kterou se pracuje hure a neprinasi tedy zadnou inovaci, spise utrpeni.To není a nejakem nauceni.Kazda druha verze Windows je propadakovy pokus, takze to chce vždy takove verze vynechat.

  • Hapy (neregistrovaný)

   Smisek: [odkaz]

  • mct (neregistrovaný)

   K ospevovanému web OS len stručne:

   [odkaz]

   [odkaz]

  • o 0,01 % :-D

  • Chudák Smisek, tak udatne bojuje, a nevie, že Win8 už XP v podiele na trhu prekonal. XP budú odumierať (chvalabohu), aj keď pomaly. Vidím to aj vo svojej práci – polovica firmy na XPčkach (ešte donedávna som mal PC s 256 MB RAM!!!) a druhá na Win8.1. Našťastie som už v tej druhej skupine.

   htcjirka, hovor prosím ťa za seba a neprezentuj to ako fakt. Mne Win8.1 maximálne vyhovujú a nikdy by som sa už na 7 nevrátil.

  • Samozřejmě záleží na metodice měření, každá společnost ji má jinou a má tak i jiné výsledky. To, že je W8.1 propadákem ovšem zůstává, proto jej rychle MS nahrazuje W9.

  • Bludy, bludy, bludy. Od W9 má ísť o úplne inú filozofiu podobnú Apple, kedy nové verzie systému budú riešené už len upgradmi súčasného systému (hovorí sa o periodických intervaloch), vôbec to nesúvisí s nejakým fiktívnym prepadákom.

  • Hapy (neregistrovaný)

   A nebo proto, protože sami říkají, že zrychlují vývoj, jak sami říkali: ,, Rapid release!“ :)

   MS reaguje na to, co by lidi chtěli nebo s čím mají problém. Někteří lidi měli problém s ovládáním Metro Startu, no tak ve W9 dají možnost výběru. Já s tím třeba problém vůbec neměl a Start screen jsem shledal skvělou funkcí a interaktivní obrazovkou s přehledem aktualizací a krásně uspořádanýma ikonama, no a proto si jej nechám i ve W9. :)

  • Hapy (neregistrovaný)

   Zaklinac: je to tak. :)

  • Kubik333 (neregistrovaný)

   Pro MCT: Ty články přesně popisují jádro problému, které jsem nastínil, špatné vedení a nedostatek schopných programátorů vedlo k podobným fatálním chybám v samotném software, který příliš předběhl dobu i schopnosti svých tvůrců. Můj kamarád v USA pracoval u Palmu a podílel se na vývoji webOS, pak přešel k Blackberry a dnes vyvíjí aplikace pro ně, a říkal mi přesně totéž, myšlenka i samotný systém byly skvělé ale nebyli lidé ani peníze a vlastně ani dobrá vůle ze strany HP dát vývoji systému dost času k tomu, aby uzrál a vyšel na trh jako solidní platforma. Palm Pre, který jsem měl, byl můj v pořadí už třetí Palm (po Treo 650 a 750), a určitě nebyl nejlepší co do konstrukce, ovšem skok proti Windows Mobile a PalmOS to byl obrovský jak hardwarově, tak softwarově. Ano, chyby i resety se objevovaly, ovšem moje Motorola Milestone 1, supertelefon a vlajková loď Android platformy té doby, trpěla tímtéž a mnohdy i více a hůře (například nebudící budík, neochota k synchronizaci s Gmailem, ztráta kontaktů v adresáři) a iPhone byl dlouho tak omezený, že byl pro vážnou práci nepoužitelný. Dnes se můžeme podívat zpátky a plivat a nadávat a vysmívat se něčemu, co se nám nikdy nedostalo do ruky a o čem jsme leda četli fantasticky katastrofické články, já Pre měl a používal přes dva roky, pak ho nahradilo Blackberry Curve 9320, a spolu s ním jako osobní telefon Motorolu Q, Motorolu Milestone 1, Motorolu Milestone 2 a Motorolu Moto X a sledoval jsem ten vývoj Androidu v průběhu času a co si budeme nalhávat, teprve od verze ICS byl tím pravým, moderním systémem, který jsme mohli začít brát jako vážného, velkého konkurenta ostatním. WebOS to štěstí neměl, takže si myslím, že je nefér se mu vysmívat a hanět ho, zvláště pokud nemáte osobní zkušenost s ním. Zvláště je to hloupé když si uvědomíme, kolik toho z webOS převzaly ostatní platformy. A navíc, Palm byla jediná firma, se kterou se Apple nakonec neodvážil soudit. Asi tušili, že by jim u soudu jako první věc omlátili o hlavu onen slavný přepínač mezi tichým a normálním režimem, který iPhone tak okatě okopíroval z řady Treo.

 2. Honza (neregistrovaný)

  Ano,

  asi tak. Amazon tablet Fire se prodával než měl konkurenci – ale bylo to tím, že to byl nabušený tablet (v té době) za cca 5 000,- než se objevil Nexus 7 tak neměl konkurenci. Ikdyž amazon s tabletem fire byl dost omezený (nástavba amazonu) tak se slušně prodával – něco z té funkčnosti uživatelé oželeli kvůli příznivé ceně… ale i ta zde chybí… Zajímam se o telefony v cenové relaci kolem 10 000 a kdybych měl za telefon utratit cca kolem 18 tak jednoznačně jdu do iphonu a ne tohoto… a tak to má většina uživatelů. Prosím neberte mě jako zaujatého – měl jsem dva androidí telefony, mám nexus 7, a teď windows phone telefon… každé má svoje… ale nejhezčí balení, funkce a odladěnost má nejspíš opravdu iphone…

  • Kubik333 (neregistrovaný)

   iPhone dokázal přesně to, co mnoho uživatelů chtělo od počátku chytrých telefonů (oni to vlastně chtějí u všeho): ovládání pokročilých funkcí jedním stiskem tlačítka, je to vlastně chytrý telefon, který si záměrně hraje na hloupý, jenom aby uživatele nemátl a nezatěžoval ho přemýšlením a čtením příruček. Ale já to mám rád, proto jsem tak měl rád Windows Phone 7, neuměl skoro nic ale byl jednoduchý a rychlý, osvěžení po zkušenosti s Windows Mobile a jeho „odladěností“, jakmile ale začaly přibývat funkce, rychle jsem na Windows Phone zanevřel a už mu, stejně jako iOS (a OS X) neodpustím, že mě nutí dělat všechno tak, jak to chce výrobce, i když se mnohdy jedná o pověstné drbání se pravou rukou za levým uchem. iPhone je šperk, symbol sociálního statusu a příslušnosti k moderní společnosti, nesnaží se být jiný, není to exkluzivní zboží protože se ho prodá takové množství ale lidé ho chtějí, protože jim umožní začlenit se do společnosti, po čemž tak touží. A nadávají každému, kdo jejich symbol haní, právem či neprávem, protože nezpochybňuje jenom jejich milovaný výrobek, ale i jejich hodnoty, které vyznávají. A kdo by to strpěl, že. Proto mám pořád svoji Motorolu i930, absolutní rarita, exkluzivita (možná) jediného exempláře v celé Střední Evropě, stará takže mi ji závidí jenom techničtí fandové, a absolutně nerozbitná a spolehlivá. P.S: Kupovat Amazon Fire v zemi, kde není oficiální podpora Amazon služeb je velmi nedoporučeníhodné, proto si nemyslím, že u nás má volba iPhone nebo Amazon Fire Phone nějakou relevanci.

  • A co přesně u nás na iPhonu nefunguje oproti USA? Já si nepřipadám nějak omezen ze strany Applu z hlediska jeho služeb. Na iTunes si hudbu koupím, na AppStore si aplikaci koupím, na iCloud si zazálohuju. Tak jaká ta služba nefunguje? Myslím, že jste uvízl někde v době své motoroly.

  • Jakub (neregistrovaný)

   Pro GREENARROW: Nepochopil si jak to myslel napsal: „P.S: Kupovat Amazon Fire v zemi, kde není oficiální podpora Amazon služeb je velmi nedoporučeníhodné, proto si nemyslím, že u nás má volba iPhone nebo Amazon Fire Phone nějakou relevanci.“

   Což myslel tak že amazon phone nemá u nás absolutně smysl kupovat a volba mezi ním a iphonem je jasná natolik že vůbec nemá smysl přemýšlet ve stylu: Iphone nebo Amazon phone.

  • Kubik333 (neregistrovaný)

   Tři věci, na které jsem narazil, když jsem iPhone nějakou dobu používal: Siri (proti USA omezení služeb), filmy na iTunes (už dlouho nestahuji nelegálně ale filmy kupuji) a aplikace, sjednocující všechny mé letenky, kupóny a jiné. Nic z toho u nás nefunguje tak dobře jako v USA, ovšem to platí i pro Android. Služby jako iCloud, App Store a nákupy na iTunes fungovat musejí, bez nich nemá iPhone žádný smysl, ovšem ten zbytek prostě nefunguje tak dobře, jako v USA. Já sám jsem se tak nějak nabažil všech těch smartphonových vychytávek a tak jsem se začal vracet ke kořenům, i930 má nepřekonatelnou hovorovou kvalitu a výdrž baterie, ani moje Moto X nebo pracovní Blackberry 9720 ji nepřekonají, chytré funkce jenom rudimentální (Windows Mobile 2003) a kvalitu a odolnost, kterou proslula už v dobách svého představení, natož dnes, v době křehkých diplejů. Nemám Facebook, Google+, Twitter, nefotím tisíce fotek a nenatáčím hodiny videa, jediný komunikační program je BBM a nepotřebuji aplikaci i pro drbání na zádech, Blackberry mám kvůli práci, Moto X protože je to zajímavý a jedinečný stroj a i930 protože nesnáším, když se mi někde v přírodě vybije baterie a já jsem bez telefonu.

  • Jabkous (neregistrovaný)

   Kubik333: ale houby socialni status, lidi maj iphone radi ze dvou duvodu: bud maj cele ekosystem a tak jim nic jinyho nezbejva a nebo jsou to lidi, kteri iphone potrebuji pouzivat a ne se v nem hrabat. Asi jako kdyz zapnes pracku s pradlem. Chces aby bylo vyprany kvalitne a rychle. Vazne te nezajimaj vnitrni nastaveni a jak“ pretaktovat“ pracku, aby prala jeste rychleji.

   Proste iPhone je pro uzivatele, kteri chtej neco co funguje. Nic vic nic min.

  • Kubik333 (neregistrovaný)

   Jabkous: pro takové je Windows Phone, protože se výborně integruje s Windows desktopem, který je, řekněme si to natvrdo, nejrozšířenější. Navíc, existují i levné WP telefony právě pro lidi, kteří nic nechtějí řešit a utrácet moc peněz. iPhone je jako Audi. Lidé si ho kupují buď protože se to od nich v jejich kruzích očekává, nebo aby demonstrovali svůj sociální status a bohatství. Ano, existují i takoví (znám jich pár), kteří mají iPhone rádi právě pro jeho služby a obsah, jenže těch je menšina a pořád tady stojíme před otázkou vysoké ceny. Cokoliv, co je drahé, dostane nálepku exkluzivity a lidé to chtějí, protože chtějí být také exkluzivní. A v tom je ten vtip. Telefon k práci? Blackberry, bez nejmenší pochyby.

 3. Tohle je článek o Amazon Fire Phone, co to tady rozvíjíte za diskuzi. Jsem si myslel, že si něco přečtu, ale ……. jděte víte kam.

  • A copak sis chtěl přečíst o přístroji, který se tu neprodává, zaměřením prakticky míjí ČR a vzhledem k „počtu“ prodaných kusů má i prakticky nulovou penetraci mezi uživateli?:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).