Domů » Bleskovky » Amazon dnes představí svůj první smartphone, v obchodě má čtvrt milionu aplikací

Amazon dnes představí svůj první smartphone, v obchodě má čtvrt milionu aplikací

Již dnes večer proběhne představení prvního chytrého telefonu od Amazonu vybaveného pěticí předních fotoaparátů, které budou mít za úkol snímat polohu hlavy uživatele a na základě toho upravovat prostředí telefonu pro 3D efekt. Na telefonu má běžet upravený operační systém Android, který již nyní běží na tabletech Amazon Kindle Fire s vlastním obchodem aplikací. A právě statistikami svého Appstoru se Amazon před představením svého smartphonu pochlubil.

Find out what these Amazon customers are talking about

Amazon Appstore je k dispozici již ve 200 zemích a obsahuje 240 tisíc aplikací. Pravda, k Apple App Storu s 1,2 miliony aplikací respektive ke Google Play Store s milionem aplikací má Amazon ještě daleko, nicméně může se poměřovat například s Windows Phone Store. Celkové výdělky vývojářů mají být podle agentury IDC v 65 procentech případů stejné nebo lepší ve srovnání s konkurenčními platformami, průměrné výnosy za aplikaci toto číslo zvyšují na 74 procent.

  
První snímky zakrytovaného zařízení (zdroj Bgr.com) 

Smartphone od Amazonu má být podle posledních informací deníku Wall Street Journal v první vlně dostupný u amerického operátora AT & T. Jeho představení se odehraje dnes večer v 19:30 našeho času v americkém Seattlu. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. fero (neregistrovaný)

    To vypadá jak Lumia 920 trochu

  2. Houmi (neregistrovaný)

    A nějaké parametry ? :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).