TOPlist

Amazfit představil trojici chytrých hodinek, ze kterých si vybere každý

Amazfit 2

Na veletrhu IFA v Berlíně se svými novinkami pochlubil také čínský Amazfit. Ten do hlavního města Německa přivezl hned trojici nových hodinek GTR 4, GTS 4 a GTS 4 Mini, které navazují na své předchůdce. Co všechno mohou nabídnout?

Amazfit GTR 4 4

Příznivce klasického tvaru ciferníku zaujmou Amazfit GTR 4 především kruhovým AMOLED panelem s průměrem 1,43“, rozlišením 466 × 466 pixelů a funkcí Always-On. Pouzdro je vyrobeno z hliníku v černé či stříbrné barvě. Korunka se nachází na pozici druhé hodiny a druhé ovládací tlačítko pro změnu na pozici čtvrté hodiny. Z řemínků budou k dispozici varianty z kůže, silikonu nebo nylonu.

Samozřejmostí je odolnost proti vodě do 5 BAR, sledování srdečního tepu, SpO2 či VO2Max skrze vlastní senzor BioTracker 4.0 nebo GPS. Operační systém Zepp OS 2.0 umožňuje například provádět hovory skrze Bluetooth i přehrávat hudbu, má zabudovanou hlasovou asistentku Alexu a nabídne více než 200 různých ciferníků. Výdrž při běžném používání má atakovat hranici dvou týdnů, a to díky baterii s kapacitou 475 mAh.

Ty, kteří fandí čtvercovému displeji, uspokojí model Amazfit GTS 4. Ten se pyšní AMOLED panelem s úhlopříčkou 1,75“ a rozlišením 390 × 450 pixelů, hliníkovým tělem a korunkou na pozici třetí hodiny. Předností hodinek je především jejich tloušťka 9,9 milimetru a váha 27 gramů bez řemínku. Z barev bude k dispozici černá či hnědá a odstín růžového zlata, přičemž řemínek může být buďto ze silikonu, nebo nylonu. Zbytek specifikací se shoduje s GTR 4, avšak ciferníků nabídnou hodinky jen něco málo přes 150 a výdrž se díky baterii s kapacitou 300 mAh pohybuje okolo 8 dní.

Amazfit GTS 4 Mini jsou poté variací na klasické GTS 4, přičemž hlavní předností jsou rozměry – tloušťka se zastavila na 9,1 milimetrech a hmotnost činí příjemných 19 gramů. Displej dostal úhlopříčku 1,65“ a rozlišení HD, které slibuje jemnost 309 ppi. S měřením a funkcemi jsou na tom GTS 4 Mini stejně jako vybavenější sourozenci. Výdrž se díky baterii s kapacitou 270 mAh pohybuje při náročném používání okolo 8 dní, běžně ale okolo 15 dní.

Amazfit 1
Amazfit GTR 4

Novinky od Amazfitu jsou na globálním trhu dostupné od dnešního dne, přičemž v Evropě budou dostupné v průběhu tohoto měsíce. Cena je v případě modelů GTR 4 a GTS 4 totožná, konkrétně 199 eur (cca 5 990 Kč s DPH), u nejmenší varianty GTS 4 Mini je poté cena stanovena na 99 eur (cca 2 990 Kč s DPH).

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku