TOPlist

Alcatel Vision: Samostatné brýle pro virtuální realitu postavené na Androidu

Společnost Alcatel vstoupila do odvětví virtuální reality poměrně nedávno, když představila smartphony Idol 4 a 4s (více informací), jejichž prodejní balení tvoří brýle pro virtuální realitu. Tyto brýle neobsahují žádný hardware, neboť vše potřebné poskytuje vložený smartphone. Nejnovější brýle Alcatelu nazvané Vision už ale žádný vložený smartphone nevyžadují, jsou totiž zcela autonomní.

Prakticky se dá říci, že se jedná o náhlavní soupravu, která má v sobě smartphone napevno zabudovaný. Uvnitř totiž tepe typický telefonní hardware poháněný operačním systémem Android. Brýle díky nastavitelné čelní a týlní opěrce drží na hlavě samy, a nevedou k nim žádné kabely. K ovládání slouží dotyková ploška na pravé straně. Obraz uživateli zprostředkovává dvojice téměř čtvercových AMOLED displejů s úhlopříčkou 3,8″ a rozlišením 1 080 × 1 020 pixelů. Vision nabízí 120° zorné pole a latenci na úrovni 17 ms.

vis

Výkon zajišťuje blíže nespecifikovaný osmijádrový procesor a 3 GB RAM, pro ukládání dat slouží 32GB úložiště. Pro bezchybnou orientaci v prostoru nechybí akcelerometr, gyroskop a proximity senzor, konektivita je zajištěna skrze Wi-Fi, Bluetooth a LTE. Baterie o kapacitě 3 000 mAh je uschovaná v zadní opěrce, aby bylo zařízení co možná nejlépe vyvážené. Alcatel vypustí Vision do světa na začátku příštího roku, cena je odhadována mezi 500 – 600 dolary.

360

Kromě toho Alcatel představil ještě dvojici mobilních kamer vhodných pro záznam sférických videí. Obě obsahují čočky s 210° širokým záběrem a připojují se do USB portu smartphonu. Bližší detaily o hardwarové výbavě, ceně či dostupnosti těchto kamer prozatím nemáme.

 

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku