Domů » Bleskovky » Alcatel představil pestrobarevné tablety pro nenáročné uživatele

Alcatel představil pestrobarevné tablety pro nenáročné uživatele

Alcatel dnes nepředstavil pouze smartphone One Touch Idol X+, ale rovněž dvojici low-endových tabletů OneTouch Pop 7 a Pop 8. Mají doplnit řadu levných smartphonů OneTouch Pop, které čínský výrobce představil loni v květnu. Stejně jako chytré telefony Pop budou i tablety nabízeny v pestrobarevných provedeních.

  

Alcatel OneTouch Pop 8 nabídne osmipalcový IPS displej s rozlišením 1280 × 800, poháněný čtyřjádrovým procesorem MediaTek, taktovaným na 1,3 GHz. Operační paměť se zastavila na 1 GB, stejně tak neoslní uživatelská paměť s hodnotou 4 GB, která je naštěstí rozšiřitelná o paměťové karty. Na jeho těle se nachází dvojice fotoaparátů, hlavní má rozlišení 2 Mpx, ten vedlejší pouhé 0,3 megapixely. Konektivitu zajišťuje Wi-Fi, GPS a přístroj bude volitelně nabízen i s vestavěným 3G modulem. Operačním systémem tohoto modelu je Android ve verzi 4.2. V nabídce Alcatelu bude pro tento tablet rovněž široká paleta vyměnitelných krytů zad i displeje v mnoha pestrých barvách.

 

Alcatel One Touch Pop 7 je designově menší kopií svého většího bratra. Jeho sedmipalcový TFT displej má rozlišení pouhých 1024 × 600, v jeho útrobách tepe dvoujádrový procesor MediaTek o taktu 1,3 GHz. Ten je podpořen 1 GB paměti RAM, uživatelská paměť má hodnotu 4 GB a je rozšiřitelná paměťovými kartami. Fotoaparáty mají stejně jako v přechozím případě rozlišení 2 Mpx, respektive 0,3 Mpx. Konektivita je rovněž shodná s osmipalcovým modelem, stejně tak i nabídka vyměnitelných krytů. I u sedmipalcového tabletu se o běh stará operační systém Android 4.2.

    

Dostupnost sedmipalcového tabletu je stanovena na konec února, osmipalcový model přijde na trh o měsíc později. Předpokládá se, že oba dostanou velice příjemnou cenu a stanou se vítanou alternativou pro uživatele, kteří touží po cenově dostupných tabletech bez osmijádrových procesorů s Full HD displeji.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. pro nenáročné? ani to opravdu nenáročné na tom nepoběží plynule…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).