Domů » Bleskovky » Blíží se éra mamutích tabletů? Alcatel OneTouch Xess má 17,3″ displej

Blíží se éra mamutích tabletů? Alcatel OneTouch Xess má 17,3″ displej

Samsung včera na tiskové konferenci věnující se hodinkám Gear S2 poodhalil 18,4″ tablet, k jehož oficiálnímu představení má dojít již příští měsíc. Dnes představený tablet Xess od Alcatelu OneTouch má sice displej o 1,1 palců menší, ale i tak se jedná o pořádného macka – měří 416,5 × 266,5 × 9,15 mm a váží 2 kg. Tělo je vyrobeno z nerezové oceli.

  

Alcatel OneTouch si uvědomuje, že toto zařízení není na vhodné na běžné nošení, a prezentuje jej spíše jako stacionární zařízení pro potřeby domácnosti. K tomu také slouží masivní stojánek na zadní straně, který lze polohovat do 30, 50 a 75 stupňů. Tablet je také možné za něj pověsit či zaklapnout do na zeď připevněného držáku Smart Dock.

 

Zařízení může například sloužit k hraní her v několika lidech, na výuku s dětmi či zastat funkci kuchařské knihy. Abyste si při vaření displej tabletu neumastili, můžete jej ovládat vestavěným stylusem nebo bezdotykovými gesty.

  

17,3″ displej s Full HD rozlišením obklopují 3W stereoreproduktory JBL  a nechybí ani 5megapixelová čelní kamerka. Fotoaparát na zadní není, u tohoto zařízení by nedával smysl. Uvnitř tepe osmijádrový MediaTek MT8783T s taktem 1,5 GHz, k ruce mu jsou 2 GB operační paměti. Data lze ukládat na vestavěnou 32GB paměť, či na paměťovou kartu. Tablet si bere energii z baterie o kapacitě 10 000 mAh, se světem se spojuje pomocí Wi-Fi a Bluetooth. Operačním systémem je Android 5.1 Lollipop s několika vlastními aplikacemi, například mixážním pultem OneTouch Mix.

    

Bohužel Alcatel OneTouch prozatím neoznámil dostupnost, ani cenu tohoto zařízení. Našli byste pro 17,3″ ve své domácnosti uplatnění?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. pepe (neregistrovaný)

  Když už máme 7″ telefony, tak nemá mít smysl 10″ tablet..

  Neviděl jsem to již někde? Že by ztenčili allinone PC a nazvali to tablet?

 2. Kendal (neregistrovaný)

  Konečne správna veľkosť pre tieto zariadenia.

 3. Todo (neregistrovaný)

  Určitě ano, sháním něco podobného. Hoďte mi jeden sem.

 4. Konečne má all in one správny názov :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).