Domů » Články » Alcatel OneTouch Watch: Stylové chytré hodinky, které si rozumí s Androidem a iOS

Alcatel OneTouch Watch: Stylové chytré hodinky, které si rozumí s Androidem a iOS

Značka Alcatel OneTouch představila v Las Vegas vlastní chytré hodinky s proprietárním systémem, které bude možné používat s Androidem i OS. Zdařilý je také design a už teď můžeme prozradit, že Watch zavítají i na český trh.

Alcatel OneTouch představil na veletrhu CES v Las Vegas chytré hodinky s příznačným názvem Watch, které nejen že hezky vypadají, ale zároveň vám neudělají průvan v peněžence. Ve výsledku se nejedná o jedny hodinky, ale o celou modelovou řadu, kterou budou na začátku tvořit čtyři varianty lišící se použitými materiály. Skvělé je, že novinka bude kompatibilní se smartphony s operačními systémy Android 4.3+ i iOS 7+ a kromě zobrazování aktuálního času zvládne také příjem notifikací, ovládání multimédií nebo měření fitness aktivit.


Kovové tělo a kruhový displej

Výrobce v tiskových materiálech slibuje dlouhou výdrž, žádný přesnější údaj ale zatím nemáme k dispozici. Na přední straně se nachází 1,22″ kruhový displej s dosud nespecifikovaným rozlišením, který dokáže zobrazit 262 barev. Celkové rozměry těla hodinek jsou 10,5 x 41,8 x 3,5 mm, šířka pásku je 20 mm. Komunikaci s telefonem zajišťuje rozhraní Bluetooth 4.0.

Srdcem hodinek je čip STM429 od společnosti STMicroelectronics. Vestavěný akumulátor disponuje kapacitou 210 mAh a na plnou kapacitu jej dobijete za jednu hodinu. V těle hodinek je dále zabudovaný gyroskop, výškoměr, senzor srdečního tepu, elektronický kompas a NFC. Díky těmto čidlům můžete měřit svůj spánkový cyklus, uběhnutou vzdálenost nebo spálené kalorie. Přímo na hodinkách pak můžete pohodlně sledovat dosažené úspěchy v rámci přehledu fyzické aktivity. Vzhledem ke stupni krytí IP67 hodinkám nebude vadit ani voda.

Prodloužená ruka vašeho smartphonu

Jakmile připojíte chytré hodinky k vašemu smartphonu, budete moci dostávat přímo na své zápěstí upozornění na hovory a zprávy, ale také aktualizace dění na sociálních sítích. Pokud se hodinky ztratí z dosahu bezdrátového připojení Bluetooth vašeho telefonu, diskrétně vás na to upozorní vibracemi. Dotykem displeje aktivujete dálkové ovládání multimédií. Můžete přepínat hudbu, zmáčkout na dálku spoušť fotoaparátu v telefonu nebo nechat váš smartphone nahlas vyzvánět, když ho zrovna nemůžete najít. 

  
Zdroj fotografií: PhoneArena.com

Hodinky Alcatel OneTouch Watch budou dostupné na českém a slovenském trhu od jara letošního roku za doporučenou koncovou cenu 2 790 Kč, respektive 99 euro včetně DPH.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zkill (neregistrovaný)
Anonym
zkill (neregistrovaný)

MCU STM32F4 sice není žádný trhač asfaltu, ale na danou aplikaci dostačuje. Možná kdyby použili STM32L0 tak by výdrž na baterii byla ještě trochu delší a „hodinky“ levnější.