Domů » Články » Alcatel OneTouch Watch: Stylové chytré hodinky, které si rozumí s Androidem a iOS

Alcatel OneTouch Watch: Stylové chytré hodinky, které si rozumí s Androidem a iOS

Značka Alcatel OneTouch představila v Las Vegas vlastní chytré hodinky s proprietárním systémem, které bude možné používat s Androidem i OS. Zdařilý je také design a už teď můžeme prozradit, že Watch zavítají i na český trh.

Alcatel OneTouch představil na veletrhu CES v Las Vegas chytré hodinky s příznačným názvem Watch, které nejen že hezky vypadají, ale zároveň vám neudělají průvan v peněžence. Ve výsledku se nejedná o jedny hodinky, ale o celou modelovou řadu, kterou budou na začátku tvořit čtyři varianty lišící se použitými materiály. Skvělé je, že novinka bude kompatibilní se smartphony s operačními systémy Android 4.3+ i iOS 7+ a kromě zobrazování aktuálního času zvládne také příjem notifikací, ovládání multimédií nebo měření fitness aktivit.

Kovové tělo a kruhový displej

Výrobce v tiskových materiálech slibuje dlouhou výdrž, žádný přesnější údaj ale zatím nemáme k dispozici. Na přední straně se nachází 1,22″ kruhový displej s dosud nespecifikovaným rozlišením, který dokáže zobrazit 262 barev. Celkové rozměry těla hodinek jsou 10,5 x 41,8 x 3,5 mm, šířka pásku je 20 mm. Komunikaci s telefonem zajišťuje rozhraní Bluetooth 4.0.

Srdcem hodinek je čip STM429 od společnosti STMicroelectronics. Vestavěný akumulátor disponuje kapacitou 210 mAh a na plnou kapacitu jej dobijete za jednu hodinu. V těle hodinek je dále zabudovaný gyroskop, výškoměr, senzor srdečního tepu, elektronický kompas a NFC. Díky těmto čidlům můžete měřit svůj spánkový cyklus, uběhnutou vzdálenost nebo spálené kalorie. Přímo na hodinkách pak můžete pohodlně sledovat dosažené úspěchy v rámci přehledu fyzické aktivity. Vzhledem ke stupni krytí IP67 hodinkám nebude vadit ani voda.

Prodloužená ruka vašeho smartphonu

Jakmile připojíte chytré hodinky k vašemu smartphonu, budete moci dostávat přímo na své zápěstí upozornění na hovory a zprávy, ale také aktualizace dění na sociálních sítích. Pokud se hodinky ztratí z dosahu bezdrátového připojení Bluetooth vašeho telefonu, diskrétně vás na to upozorní vibracemi. Dotykem displeje aktivujete dálkové ovládání multimédií. Můžete přepínat hudbu, zmáčkout na dálku spoušť fotoaparátu v telefonu nebo nechat váš smartphone nahlas vyzvánět, když ho zrovna nemůžete najít. 

  
Zdroj fotografií: PhoneArena.com

Hodinky Alcatel OneTouch Watch budou dostupné na českém a slovenském trhu od jara letošního roku za doporučenou koncovou cenu 2 790 Kč, respektive 99 euro včetně DPH.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Diskuze k článku

  1. zkill (neregistrovaný)

    MCU STM32F4 sice není žádný trhač asfaltu, ale na danou aplikaci dostačuje. Možná kdyby použili STM32L0 tak by výdrž na baterii byla ještě trochu delší a „hodinky“ levnější.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).