Domů » Bleskovky » Alcatel Onetouch Pixi 3: Levný 8″ tablet s 3G přichází na český trh

Alcatel Onetouch Pixi 3: Levný 8″ tablet s 3G přichází na český trh

Značka Alcatel OneTouch uvedla na český a slovenský trh nový osmipalcový tablet PIXI 3 (8) 3G, který spojuje funkce tabletu a telefonu. Novinka je určena méně náročným uživatelům, kteří hledají tablet na cesty s podporou mobilního internetu a GPS navigací. Součástí balení je také vyměnitelný zadní kryt ve žluté barvě. Doporučená cena tabletu je 2 990 Kč, respektive 109,99 euro s DPH.

Tablet disponuje dvoujádrovým čipem od MediaTeku (MT8312) s taktem 1,3 GHz, 1 GB RAM, 4GB interním úložištěm, slotem na microSD karty (max. 32 GB), Bluetooth 4.0 a WiFi 802.11 b/g/n. O zobrazování se stará 8″ TFT displej s rozlišením 1280 x 800 px.

Na zadní straně najdeme 2Mpx fotoaparát bez autofocusu, pro videokomunikaci je připravena přední VGA kamerka. Prostřednictvím tabletu je možné volat a odesílat textové zprávy, datovat lze přes GSM a 3G sítě (900 a 2100 MHz), podpora LTE chybí. Vestavěný akumulátor disponuje kapacitou 3240 mAh. Celkové rozměry tabletu jsou 209 x 124 x 9,2 mm, hmotnost 355 gramů.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. Kde se vzala za mánie s kávovou TFT displeje? Jak ze to není STN? To mi přijde jaké velmi marginální, všechny mají prakticky TFT…. Radši bychom se dozvěděli, zda je to např. LCD a jakou to má matrici, rozhodně více přínosné, než specifikovat způsob ovládání pixelů…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).