Domů » Bleskovky » Alcatel OneTouch Hero 2+ s Cyanogenem zrušen, na vině je zřejmě čipset od MediaTeku

Alcatel OneTouch Hero 2+ s Cyanogenem zrušen, na vině je zřejmě čipset od MediaTeku

Na letošním veletrhu MWC představila společnost Cyanogen, Inc. speciální edici tabletofonu Alcatel OneTouch Hero 2 s operačním systémem Cyanogen OS na palubě. Tento telefon měl být k dispozici ve druhém čtvrtletí letošního roku, nakonec jsme se jej nedočkali a podle oficiálního vyjádření obou společností ani nedočkáme.

  

Důvodem je nejistá možnost aktualizace telefonu na Android 5.1, za což může patrně neexistující podpora tohoto systému čipsetem MediaTek MT6592. Společnosti Alcatel OneTouch a Cyanogen, Inc. se tak rozhodli přeorientovat společné úsilí na příští generaci produktů. V budoucnu se tedy můžeme těšit na nové telefony Alcatel OneTouch s Cyanogen OS, na Hero 2+ si ale musíme nechat zajít chuť. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. Velda (neregistrovaný)

  MediaTek je přesně to, co potřebují výrobci. Nebudu pak mít morální výčitky, když nezaktualizují telefon na nový Android, páč se budou mít na co vymluvit. :)

 2. „patrně neexistující podpora tohoto systému čipsetem MediaTek MT6592“???? :D :D :D Android ze ve sve nejnovejsi verzi nepodporuje procesory MediaTek, ktere jsou v kazdem druhem zarizeni? :D Co je tohle za NESKUTECNE BLBOU vymluvu? :D :D :D To je styl „kdyz jsme TOTALNE NESCHOPNI, tak to pojdme hodit na Google“ :D Uz to udelal i Samsung s S6kou ;-)

  • Velda (neregistrovaný)

   Jaká výmluva? Nová majoritní verze systému vyžaduje nové HW ovladače (proč by to jinak byla asi nová MAJORITNÍ verze, když se nic nemzměnilo, že…) a s tím nemá, co dělat výrobce telefonu…

   MediaTek prostě na SW podporu kašle, tak to prostě je. Googlu by mohl udělat samozřejmě nějaké generické, ale to by se musel přeorientovat a stát se trochu taky SW firmou…

  • Co s tím má sopečného Google? Android AOSP podporuje MTK (a opačně), na jiné jádro (zde CM) prostě MTK kašle. CM systém, ne alternativní ROM. Plno lidí (a novinářů…) si to stále plete.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).