Alcatel One Touch View: První WP bez hardwarové spouště fotoaparátu

Alcatel dnes zcela nečekaně představil levný smartphone One Touch View s operačním systémem Windows Phone 7.5, který se od 15. prosince začne prodávat v Rusku za 6 990 rublů, což je v přepočtu zhruba 4 350 Kč bez DPH. Na začátku příštího roku se telefon dočká aktualizace na Windows Phone 7.8, i tak ale půjde o zařízení určené méně náročným uživatelům.

 

Svědčí o tom i výbava v čele s 1GHz single-core procesorem, čtyřpalcovým WVGA displejem, 5Mpx fotoaparátem s HD videem a pouhými 4 GB vnitřní paměti bez možnosti rozšíření skrze paměťové karty.

   
Další fotografie si můžete prohlédnout na serveru hi-tech.mail.ru

Zajímavostí tohoto modelu je absence hardwarové spouště fotoaparátu, kterou přitom Microsoft vyžaduje v minimálních požadavcích pro systém Windows Phone. Že by v tomto případě ustoupil tlaku Alcatelu? V tuhle chvíli není jisté, zda se s tímto modelem setkáme také v České republice, je totiž možné, že jej Alcatel bude nabízet pouze na ruském trhu.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku