Domů » Bleskovky » Alcatel One Touch View: První WP bez hardwarové spouště fotoaparátu

Alcatel One Touch View: První WP bez hardwarové spouště fotoaparátu

Alcatel dnes zcela nečekaně představil levný smartphone One Touch View s operačním systémem Windows Phone 7.5, který se od 15. prosince začne prodávat v Rusku za 6 990 rublů, což je v přepočtu zhruba 4 350 Kč bez DPH. Na začátku příštího roku se telefon dočká aktualizace na Windows Phone 7.8, i tak ale půjde o zařízení určené méně náročným uživatelům.

 

Svědčí o tom i výbava v čele s 1GHz single-core procesorem, čtyřpalcovým WVGA displejem, 5Mpx fotoaparátem s HD videem a pouhými 4 GB vnitřní paměti bez možnosti rozšíření skrze paměťové karty.

   
Další fotografie si můžete prohlédnout na serveru hi-tech.mail.ru

Zajímavostí tohoto modelu je absence hardwarové spouště fotoaparátu, kterou přitom Microsoft vyžaduje v minimálních požadavcích pro systém Windows Phone. Že by v tomto případě ustoupil tlaku Alcatelu? V tuhle chvíli není jisté, zda se s tímto modelem setkáme také v České republice, je totiž možné, že jej Alcatel bude nabízet pouze na ruském trhu.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Tak tomu nechápem. Prečo by Microsoft ustupoval v takej veci. Veď ten button je skvelá vec. A to akože výrobcovi tak zníži náklady alebo aké má dôvody ho tam nedávať?

    • Vypusteni tlacitka je uplny nesmyslna tom si microsoft zakladal a byla to dobra vec.

  2. Chyba, chyba, chyba… Vypuštění HW spouště ze zařízení byla největší chyba v historii telefonů…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).