Alcatel chystá vlastní smartphone s Windows Phone

Ruský server Mail.ru zveřejnil fotografie zachycující připravovaný smartphone od Alcatelu, na kterém běží systém Windows Phone 7.5. Ten zřejmě dostane ještě před uvolněním telefonu do prodeje aktualizaci na novější verzi 7.8. Je tedy patrné, že se bude nový Alcatel snažit zaujmout spíše cenou než nejmodernějšími technologiemi.

  

Tomu ostatně odpovídají také hardwarové parametry. Telefon s označením Alcatel One Touch View údajně nabídne jednojádrový procesor Qualcomm MSM7227A s frekvencí 1 GHz, 512 MB RAM a 4 GB vnitřního úložiště (2,9 GB uživatelsky dostupných) bez možnosti rozšíření paměťovými kartami. Jako zobrazovač byl zvolen 4“ IPS displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, k pořizování fotografií a videa poslouží zadní 5Mpx a přední VGA fotoaparát. Z možností konektivity můžeme jmenovat 3G, Wi-Fi a Bluetooth. Do těla o rozměrech 124,2 x 64,2 x 10,75 milimetrů se ještě vměstnal akumulátor s kapacitou 1500 mAh.

Novinka se má na ruský a další trhy dostat ještě do konce letošního roku. Předpokládaná tamní cena činí 7 990 rublů (cca 5 000 Kč).

Zdroj: [email protected]

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku