Domů » Bleskovky » Alcatel chystá levný tablet s 3G modulem: V ČR se objeví v červnu za necelé 2000 Kč

Alcatel chystá levný tablet s 3G modulem: V ČR se objeví v červnu za necelé 2000 Kč

Alcatel pracuje na levném tabletu Pixi 7, který nabídne sedmipalcový displej s qHD rozlišením (540 x 960 px), 3G modul a cenu pod 2000 Kč včetně DPH. Pokud vše půjde podle plánu, měl by se tento model na českém trhu objevit na konci června v několika barevných variantách.

Hnacím motorem se stane dual-core procesor od MediaTeku (MTK8117) s taktem 1,2 GHz pro každé jádro. Doplní jej 512 MB RAM a 4GB interní úložiště s možností rozšíření díky slotu na microSD karty. Do rukou se nám na krátké seznámení dostal prototyp tabletu, který měl překvapivě svižné reakce a je tedy vidět, že Alcatel optimalizaci nepodcenil. Ve výbavě dále najdeme Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS, infračervený port a podporu pro GSM/3G sítě. Celkové rozměry tabletu jsou 192 x 113 x 9,9 mm, hmotnost příjemných 285 gramů.

  

Operační systém Android 4.4 doplní uživatelské prostředí výrobce. Prodejní cena tabletu by měla být 1999 Kč včetně DPH, nicméně oficiálně zatím ještě potvrzena nebyla a s jistotou to budeme vědět až po oficiálním představení tabletu. Pokud se ale Alcatelu cenu podaří udržet, půjde o bezkonkurenční nabídku, která slušně zatopí dalším výrobcům.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

6 komentářů

 1. Borec (neregistrovaný)

  Za ty prachy jasnej kauf. Qodě a podobně, to nemá chybu.

 2. jsem zvědav, jestli vyjde něco do 3K taky s windows, klidně RT, když jsou teď zadarmo.

  • Nemyslím, že by něčemu takovému dal MS certifikaci. Už teď jsou některé 7-8″ tablety na hraně pozitivního UX…. A to se bavíme o ceně 3x vyšší.

 3. Hanziik (neregistrovaný)

  a jaké má rozlišení? má to alespoň 1024×600 ? ?

  • Zrovna jsem viděl v Tescu cosi, prý 7″ tablet, WVGA rozlišení, masakr:) Cena 1299,-. Překvapivě JB 4.1 (dokonce). Lituji každého, kdo se nechá napálit. Každopádně je kam z MTK SoC klesnout, Rockchip….

 4. To rozlišení není ani do 5″ smartphonů, natož do 7″ tabletu. Navíc 512MB RAM….. Pro někoho to možná je, ale já si raději připlatím za zařízení, které se půjde dát používat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).