Domů » Bleskovky » Aktuálně: Kellnerova PPF kupuje českou a slovenskou pobočku Telefónicy O2

Aktuálně: Kellnerova PPF kupuje českou a slovenskou pobočku Telefónicy O2

V kuloárech se o tom šuškalo dlouhou dobu a podle slovenského serveru sme.sk investiční skupina PPF, jejímž většinovým majitelem je český miliardář Petr Kellner (jeho majetek je odhadován na 10,4 miliardy USD), kupuje českou a slovenskou pobočku společnosti Telefónica O2. Server Bloomberg.com před několika dny informoval, že akvizice je v plném proudu a oficiálního oznámení bychom se měli dočkat v druhé polovině listopadu. Telefónica ani PPF celou situaci zatím nechtějí komentovat.


Zdroj fotografie: Bloomberg.com

Pod českou Telefónicu spadá i slovenská pobočka, avšak celkovým vlastníkem je španělská Telefónica, která českou a slovenskou divizi prodává z toho důvodu, aby měla na splácení dluhů. V současné době je totiž Telefónica vůbec nejvíce zadluženým operátorem v Evropě.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. jack2310 (neregistrovaný)

    No uvidíme jak to bude s kyslíkovým AirMobile…

  2. Tak jak se to bude nově jmenovat?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).