Domů » Bleskovky » Aktualizace GDR2 pro Windows Phone 8 přináší API pro blokování příchozích hovorů

Aktualizace GDR2 pro Windows Phone 8 přináší API pro blokování příchozích hovorů

Akttualizace GDR2 pro operační systém Windows Phone 8 s sebou zřejmě přináší více změn, než jsme dosud věřili. Jednou z nich je nové API s podporou blokování příchozích hovorů a textových zpráv. Novinku objevil vývojář s přezdívkou Walking Cat, když vedle sebe porovnával kódy emulátorů původních WP8 a GDR2.

Uživatelé okenatých smartphonů se tak zřejmě brzy dočkají často zmiňované možnosti blokovat nevyžádané příchozí hovory a SMS, ať už ze specifických telefonních čísel, nebo obecně od kohokoliv, koho nemají v kontaktech. Nutno dodat, že funkci nelze uživatelsky aktivovat přímo v prostředí systému. Budeme si tedy muset počkat na první aplikace, které nám ji dokážou zpřístupnit. Snad to nebude dlouho trvat.

Miroslav Havlíček

8 komentářů

 1. David Podzimek

  Na druhou stranu, Lumia 920 určená pro čínský trh to uměla již v prosinci 2012. Blokovat vybraná čísla pro hovory a SMS.

 2. johny (neregistrovaný)

  Jsem místo „okenatých“ četl „osekaných“ a řikal sem si, že to možný redakce píchla do vosího hnízda, i když má pravdu… no nakonec se moje ranní slepota vysvětlila, ale nepřišlo mi to moc divné :D

 3. ještě 2 nebo 3 aktualizace a bude to umět co WP7.5. To snad není možný v omnii W je od začátku ten MS vážně nemá chybu, ale ošetřovat chyby se jim taky moc nechce

 4. sdf (neregistrovaný)

  A pak se divi, ze WP ma tak male prodeje, kdyz ten OS neomi takove zakladni veci a MS je pridava hlemyzdim tempem.

 5. Yegor (neregistrovaný)

  Hm, to měla Omnia W – WP7 v základu

 6. No hurá, tak třeba WP 9.8 bude umět používat doručenky u zpráv a u WP 10.4 se dočkáme i výpisu hovorů. To bude pokrok, to aby na to MS natočil speciální reklamu jak má vychytanej systém :-)

  • Lukyn (neregistrovaný)

   Windows Phone samozrejme dorucenky zprav umi uz ted a vypisy hovoru taky, tak trochu troll.

 7. Velda (neregistrovaný)

  WP7 a WP8 nemají nic společného. Pouze jsou si trošku podobné. Jediná čárka kódu není stejná…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).