Domů » Bleskovky » Airbus přišel s řešením pásmové nemoci, pomůže LED osvětlení

Airbus přišel s řešením pásmové nemoci, pomůže LED osvětlení

Pásmová nemoc přichází u cestovatelů poté, co rychle překonají několik časových pásem. Při cestování na východ často způsobuje problémy s usínáním, cestování opačným směrem pak přináší časné buzení. K tomu se může dostavit bolest hlavy, podrážděnost a další příznaky.

 

Airbus, jeden z největších výrobců letadel, představil novou produktovou linii A350 XWB, jejíž vývoj přišel společnost na 15 miliard dolarů (370 miliard Kč). Její hlavní novinkou je LED osvětlení, které může jak pomalu, tak i drasticky měnit teplotu okolního světla v celém rozsahu barevného modelu RGB, celkem je tedy k dispozici 16,7 milionu barevných odstínů. To by mělo pomoci našemu biorytmu, aby jej prudký přechod několika časových pásem tolik nezmátl.

 

Další novinkou je pak trup vyrobený z plastu tvrzeného uhlíkovými vlákny. Kromě nižší váhy, a tedy i spotřeby, je méně náchylný ke korozi, měl by tedy oproti běžně používanému hliníku snížit i náklady na údržbu. Jako první se tyto stroje objeví ve flotile Katarských aerolinek.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments