Domů » Bleskovky » AirBar dá vašemu MacBooku či staršímu notebooku „dotykový displej“

AirBar dá vašemu MacBooku či staršímu notebooku „dotykový displej“

Máte notebook bez dotykového displeje a chtěli byste jej mít? V tom případě pro vás máme tip na poměrně levné řešení, které funguje nejen s notebooky s Windows, ale brzy bude i s MacBooky od Apple.

Novinka se jmenuje AirBar, jedná se o plastový proužek, který se magneticky připne pod displej notebooku (3 mm pod jeho okraj) a krátkým kabelem zapojí do USB. V 5mm silné krabičce jsou uschovány infračervené senzory snímající pohyb uživatelova prstu, či jiného předmětu.

airbar

Výrobce Neonode nabízí několik modelů, lišících se kompatibilitou s vybranou platformou a šířkou – v nabídce jsou modely pro 13,3, 14 a 15,6″ displeje. V systému Windows fungují s TouchBarem i systémová dotyková gesta, zařízení navíc není nutné nijak softwarově nastavovat, funguje po prvním spuštění. Jak dokazuje následující video od UnboxTherapy, nejedná se o žádný nepoužitelný koncept, ale o skutečně fungující zařízení.

How To Make Any Laptop Touch Screen!

AirBar pro Windows je již nyní v prodeji za 69 dolarů (asi 1 800 korun bez DPH), ještě do poloviny letošního roku by měla dorazit verze pro MacBooky, která bude stát 99 dolarů (asi 2 600 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Boze, takova zbytecnost. To bude mit prodejnost 00nic. To nejni Windows PC.

  • Tak ano, ne nadarmo se notebboky s dotykáčem prakticky přestaly vyrábět a konvertovaly na konvertibly:)

   • :) Apple je vroce 2017 neschopný udělat MacOS dotykový, a někdo se to snaží omluvit. LOL

 2. Notebook s dotykovým displejem je blbost, hlavně z hlediska ovládání.
  Jen by mě zajímalo proč je tohle zařízení na Apple dražší?

  • Teoreticky je asi myšlena verze s USB-C (pod pojmem „pro MacBooky“), tedy s aktuálním konektorem si nahodí vyšší cenu. Vcelku běžná záležitost. Někdy to moc ale ospravedlní hledá těžko, jako v tomto případě, výroba USB-A verze jistě není „ta na obtíž“.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).