Air Telecom nabízí neomezený tarif za 640 Kč/měsíc

Air Telecom (U:fon) přichází na český trh s neomezeným voláním a 1 GB dat za 640 Kč. Textové zprávy nejsou součástí balíčku, ale zákazníci si je v případě potřeby mohou dokoupit.

Zákazníci čtvrtého mobilního operátora Air Telecom, který na podzim loňského roku odkoupil síť U:fon, mohou nově volat také v nejrozšířenější mobilní síti standardu GSM. Mohou tak bez omezení využívat například své chytré mobilní telefony nebo tablety. Operátor dnes zároveň po vzoru O2, Vodafone a T-Mobile představil tarif neomezeného volání Air Unlimited za sympatickou cenu 640 Kč měsíčně včetně DPH. Nabídka je určena pro stávající i nové zákazníky Air Telecomu (provozovatele sítě U:fon) a dostupná je již nyní na prodejní lince 800 666 777 a e-shopu ufon.cz.

  

Air Telecom (U:fon) se pouští do GSM

Čtvrtý mobilní operátor Air Telecom bude využívat hostující síť jednoho z tuzemských mobilních operátorů (pravděpodobně T-Mobile), a to ve stejně širokém spektru souvisejících GSM služeb i v kvalitě  pokrytí signálem České republiky, na něž jsou rezidentní zákazníci zvyklí u kteréhokoliv z trojice dominantních operátorů. K poskytování služeb však využívá vlastní call centrum, infolinku, e-shop i další technologické zázemí. 

„Nejsme pouhý virtuální operátor a nejsme ani jiný tabulkový typ „podoperátora“. Jsme čtvrtý plnohodnotný mobilní operátor, který na trhu působí již od roku 2007. Velmi rádi však nyní představujeme našim zákazníkům i výhodu možnosti získat kvalitní a přitom levné služby v síti GSM,“ řekl k tomu Martin Hes, předseda představenstva Air Telecom a.s.

 

Nejvýhodnější neomezený tarif na trhu?

Společně se vstupem do sítě ve standardu GSM dnes Air Telecom představuje i své tarify „Air“. Prvním z nich je tarif neomezeného volání do všech sítí s názvem Air Unlimited. Za cenu 640 Kč včetně DPH měsíčně zákazníci získají volání neomezeně do všech sítí a datový balíček s 1 GB FUP (závazek na 24 měsíců), při variantě bez úvazku vyjde tento neomezený tarif na 749 Kč včetně DPH. Textové zprávy však neomezené nejsou, cena jedné textovky vychází na 1,01 Kč. 

Ti zákazníci, kteří neomezené SMS zprávy budou chtít přesto využívat, je připraven speciální balíček neomezených SMS zpráv. Za ten si připlatí 40 Kč včetně DPH měsíčně, celková cena neomezeného tarifu s 24měsíčním závazkem tedy vyjde na  680 Kč včetně DPH.

Jak jsme již zmínili, nové tarify jsou dostupné novým i stávajícím zákazníkům Air Telecomu v rámci U:fon klubu na e‑shopu, nebo na prodejní lince na čísle 800 666 777. V prodejnách se značkou Air Telecom či U:fon si je zákazníci budou moci pořídit v průběhu května 2013. Kromě toho Air Telecom v brzké době přijde i se speciálními tarify „Air“ pro společnosti a živnostníky.

Mohlo by vás zajímat…

 • Od jakého data bude Air Telecom tarify GSM prodávat a technicky obslouží zákazníky?

GSM tarify jsou již ode dneška (18. 4. 2013) v prodeji a první smlouvy a SIM karty začneme zákazníkům zasílat od pondělí (22. 4. 2013). Již nyní jsou k dostání na e-shopu (www.ufon.cz) a rovněž na zákaznické lince Air Telecom – 800 666 777, v pracovní dny mezi 9 a 19 hodinou a o víkendech od 10 hodin do 18 hodin.

 • Pod jakým brandem budete služby GSM nabízet? Dosavadní U:fon nebo už Air Telecom?

Mobilní operátor Air Telecom koupil síť se značkou U:fon. Nové GSM tarify budou již se značkou Air. Například název Air Unlimited pro nový akční neomezený GSM tarif.

 • Jaký je vůbec vztah operátora Air Telecom a U:fon?

Mobilní operátor Air Telecom je provozovatelem mobilní sítě U:fon. Vlastníkem U:fona se stal koncem roku 2012.

Air Telecom

 • „4. mobilní operátor“ (využívá infrastruktury jednoho z tuzemských operátorů, pravděpodobně T-Mobile),
 • provozovatel sítě U:fon (standard CDMA)
 • poskytovatel služeb nejběžnějšího standardu GSM

 U:fon

 • obchodní značka pro služby na síti se standardem CDMA
 • CDMA síť, výborná zejména pro internetové služby, pevné linky a vysílačky

 • Nové GSM tarify se týkají nových nebo i stávajících zákazníků?

Všechny uvedené GSM tarify jsou k dispozici bez rozdílu pro naše stávající zákazníky, ale i ty nové, kteří se automaticky stávají členem U:fon klubu.

 • A co je to U:fon klub a proč GSM tarify nabízíte v jeho rámci?

Vstupem do U:fon klubu získají zákazníci benefit v podobě širokého spektra hlasových i datových služeb v GSM, v mnoha případech za nejvýhodnějších podmínek na trhu.

Klub U:fon bude do budoucna nabízet další věrnostní programy i další zvýhodnění. Ke vstupu do U:fon klubu se nevážou žádné další podmínky, členům z něj nevyplývají ani další povinnosti.

 • Získají zákazníci s vašimi novými GSM tarify stejné zázemí a doprovodné služby jako u svého dosavadního operátora?

Ano, nejen co se kvality a pokrytí ČR signálem týče, ale i co do rozsahu poskytovaných služeb, na které jsou zvyklí.

 • Jak to přesně bude s dostupností vašeho GSM signálu?

Pokryjeme více než 80 % území České republiky. Využíváme kvalitní hostující síť jednoho z největších českých mobilních operátorů.

 • V  síti jakého operátora tedy bude Air Telecom nabízet svoje nové GSM služby?

Využíváme hostující síť jednoho z tuzemských mobilních operátorů na základě partnerské smlouvy. Název operátora nemůžeme s ohledem na obchodní podmínky zveřejnit. Jako český mobilní operátor jsme však díky tomu rozšířili své portfolio služeb i o tarify v síti nejběžnějšího standardu GSM.

 • O jakou formu spolupráce se jedná?

Nejsme pouhý virtuální operátor a nejsme ani jiný tabulkový typ „podoperátora“. Jsme čtvrtý plnohodnotný mobilní operátor, který na trhu působí již od roku 2007, a nyní jsme navíc přinesli svým zákazníkům výhodu v poskytování služeb v síti GSM.

Původní U:fonova síť s technologií CDMA samozřejmě zůstává, je vynikající na poskytování internetových mobilních služeb nebo pevných domácích linek.

Air Telecom má však navíc vlastní call centrum s infolinkou, vlastní e-shop a další vlastní technologické zázemí. Jako čtvrtý mobilní operátor zároveň máme osvědčení o provozování mobilní komunikační sítě, prodeji hlasových služeb a služeb přenosu dat a přístupu k internetu.

 • Takže nejste tedy tím klasickým virtuálním operátorem, jak jej dnes známe?

Nejsme virtuální operátor v pravém slova smyslu, jsme mobilní operátor s bohatými zkušenostmi z oblasti telekomunikačních služeb, nyní tyto služby pouze rozšiřujeme do sítě nejběžnějšího standardu GSM. Co nás dále odlišuje od klasických virtuálních operátorů, kteří teprve na trh přijdou, jsou zkušenosti, zázemí, mnohaleté know-how a zkušený zaměstnanecký tým.

 • Neplánujete propojení CDMA a GSM (např. přístroje či o dosah signálu internetu v ČR)?

Zkoumáme možnosti využití duálních internetových modemů, jak pro síť se standardem CDMA, tak i GSM. Ty ostatně na trhu už jsou k dispozici dlouhodobě. O mobilních telefonech pro oba standardy CDMA i GSM rovněž uvažujeme.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku