Domů » Recenze » AGM X3 recenze: odolný a výkonný, ale s odvážnou cenou

AGM X3 recenze: odolný a výkonný, ale s odvážnou cenou

AGM X3 recenze

Dnešní rozmanitý trh nabízí celou řadu různých smartphonů, mezi kterými si vybere snad každý. Nároční zákazníci samozřejmě touží po co nejvýkonnějších modelech, jiní zase požadují co nejlepší odolnost telefonu. Co ale dělat, pokud chcete obojí dohromady? Odpovědí by mohl být nový model AGM X3.

Kombinace smartphonu s high-endovou výbavou, který by zároveň snesl i horší zacházení se na trhu příliš často nevidí. Jedním z mála zástupců této kategorie je smartphone AGM X3. Telefony této málo známe čínské značky se prodávají i na českém trhu a dnes testovanou novinku pořídíte za cenu 15 990 korun. Obhájí si tento model svou sebevědomou cenu? Nejen na to vám odpoví naše recenze.

AGM X3: videorecenze

AGM X3: výkon v odolném těle (recenze CZ)

Konstrukce a design odolného AGM X3

AGM X3 se rozhodně neřadí mezi nějaké kompaktní smartphony. Jeho celkové rozměry totiž jsou 167,5 × 81,5 × 10,5 milimetrů a hmotnost je 216 gramů. Testovanou novinku tak v kapse rozhodně ucítíte.

AGM X3
AGM X3

Celkové větší rozměry jsou zapříčiněné 5,99″ displejem s výraznými rámečky, ale hlavně masivním kovovým rámem s rohy chráněnými gumou. Výrobce upřednostnil výtečnou odolnost před kompaktností.

AGM X3
AGM X3

Zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu už nabízí celá řada konkurentů. Kde ovšem ztrácí je odolnost proti pádu na zem. High-endové smartphony většinou spoléhají na tělo tvořené kombinací kovového rámečku a skleněné čelní a zadní strany. Po designové stránce jde o zajímavou kombinaci, ale případný pád na tvrdou zem bohužel většinou znamená nenávratné poškození skleněného krytu.

AGM X3 se prachu ani vody nebojí
AGM X3 se prachu ani vody nebojí

Tu AGM X3 se pádů na zem rozhodně nebojí. Díky pevnému kovovému rámu by měl bez újmy vydržet i pád z výšky 1,2 metru. Odolnost dokládá mimo jiné certifikace MIL-STD-810G, kterou testovaná novinka splňuje. Certifikace IP 68 zaručující odolnost vůči vodě a prachu je samozřejmostí.

AGM X3
AGM X3

Na čelní straně sídli kromě displeje také reproduktor pro telefonní hovory a samozřejmě nesmí chybět čelní kamera s rozlišením 20 megapixelů. Ta slouží pro pořizování selfies, ale můžete ji využít i pro rozpoznávání obličeje uživatele. V rychlosti rozpoznávání obličeje jsem novinka porovnával s Huawei Mate 20 Pro a nevedla si vůbec špatně. Během dne byly reakce u obou telefonů srovnatelné, Huawei měl postupně navrch se zhoršujícím se světlem.

Dalším způsobem biometrické autentifikace je prostřednictvím otisků prstů. Kruhová čtečka je umístěna na kovových zádech společně s modulem duálního fotoaparátu a duální přisvětlovací diody. I její rychlost si zaslouží pochvalu.

Sázka na hlasitost

Ve spodní části zad zaujme dvojice mřížek. Pod nimi se ukrývají dva hlasité reproduktory. A v tomto případě jsou opravdu hlasité. Vyzvánění nepřeslechnete ani v rušném prostředí. Na vývoji reproduktorů se podílela společnost JBL, která je v oblasti audia velmi známá.

agm x3 12
Stereoreproduktory AGM X3 jsou velmi hlasité, přesto je kvalita reprodukce zvuku průměrná

Je škoda, že celková kvalita zvukového přednesu patří jen k průměru. Reproduktory si bohužel neporadí s hlubšími složkami zvuku. Jejich největší předností je tak jejich vysoká hlasitosti. Ještě jedna mřížka je na levém boku; ta ale ukrývá mikrofon, barometr, senzor vlhkosti vzduchu a senzor teploty.

Standardní sluchátkový výstup bohužel AGM X3 nenabízí, je nutné použít redukci z datového konektoru USB-C na spodní straně, případně využít bezdrátová sluchátka.

Na pravém boku těla sídlí tlačítko pro spuštění a poněkud nečekaně i zlatě zbarvené tlačítko sloužící jako spoušť fotoaparátu. Bohužel spoušť má pouze jednu polohu a není tak možné nejprve zaostřit a po domáčknutí pořídit snímek. Na pravé straně těla je ještě slot pro dvojici karet nanoSIM a paměťovou kartu microSD. Kolébka pro ovládání hlasitosti sídlí na levém boku společně s tlačítkem pro vyvolání funkce Google Assistant.

AGM X3 nabídne prostorný displej s dobrou čitelností

Displej AGM X3 má úhlopříčku 5,99 palců. Jedná se o panel typu IPS s rozlišením 1080 × 2160 pixelů s velmi slušným barevným podáním i čitelností. Výrobce se chlubí tím, že by měl displej dosahovat svítivosti až 500 cd/m2. Já mohu potvrdit, že s čitelností nebyl ani na přímém slunci.

agm x3 10

Celou čelní stranu kryje odolné sklo Gorilla Glass páté generace s úpravou oDLC. Ta zajišťuje odolnost vůči vodě, mastnotám a jiným nečistotám. Z výroby je na skle nanesena ještě ochranná fólie, kterou lze ale poškrábat poměrně snadno.

Výkon: loňská špička

Hnacím motorem AGM X3 se stal čipset Qualcomm Snapdragon 845. Ten nabízí celkem osm procesorových jader (4 × Kryo 385 Gold s taktem 2,8 GHz a 4 × Kryo 385 Silver s taktem 1,7 GHz) a grafický čip Adreno 630. I přesto, že se jedná o loňský high-endový čipset, nemusíte se obávat nedostatku výkonu i pro náročné mobilní hry nebo aplikace. V AnTuTu benchmarku jsme průměrem tří testů naměřili hodnotu 284 765 bodů, což není vůbec špatné.

AGM X3 snese méně šetrné zacházení
AGM X3 snese méně šetrné zacházení

Operační paměť měla v našem případě kapacitu 6 GB a do vnitřního úložiště se vejde až 64 GB dat. K dostání je i verze s 8 GB RAM a až 256GB úložištěm, která je o 2 tisíce dražší. Interní paměť lze rozšířit paměťovou kartou formátu microSD. Datová konektivita nabízí vše potřebné. Samozřejmostí je dvoupásmová Wi-Fi, plná podpora českého LTE, Bluetooth nebo třeba NFC pro bezdrátové platby.

AGM X3: baterie a výdrž

Baterie ukrytá v útrobách obrněného těla má kapacitu 4100 mAh, což je na dnešní dobu lehký nadprůměr. U odolných telefonů, které jsou často používány v terénu bez možnosti okamžitého dobíjení či přístupu k elektrické energii, je dobrá výdrž podmínkou a AGM X3 v tomto směru rozhodně ostudu nedělá – při běžném používání se dá dostat i na dva dny na jedno nabití, jeden den s vyšší zátěží tedy telefon zvládne naprosto bez problémů.

agm x3 13

S dodávaným napájecím adaptérem s podporou rychlého nabíjení Quick Charge 3.0 nabijete telefon z prázdného stavu do plna za necelé dvě hodiny. Velice dobrou zprávou je přítomnost rychlejšího bezdrátového nabíjení (10 W), které u odolných rozhodně smartphonů nebývá standardnem.

Operační systém: zastaralé Oreo

Operačním systémem se stal starší Android ve verzi 8.1.0 Oreo. Systém je zde v čisté podobě, a to včetně výchozího launcheru. Výrobce tak nechává prostor pro úpravy plně v kompetenci uživatelů.

Programová výbava obsahuje jen to nejnutnější. Výrobce si odpustil instalaci zbytečných aplikací, za což má od nás pochvalu. Pro čistému Androidu je zde jen několik málo aplikací pro správu telefonu. Za zmínku stojí hlavně utilita s názvem AGM Tools. V té najdete užitečné nástroje, které můžete využít například při práci na stavbě – vodováha, pravítko, kompas, olovnice a další.

Co se týče celkové rychlosti, tak nemám žádné výtky. Veškeré reakce jsou velmi rychlé a k pádům aplikací nedochází. Jediným nedostatkem je občas chybějící český překlad v nastavení. Výrobcem jsme byli ale upozorněni, že s jedná jen o chybu aktuální verze systému a že je v případě aktualizace, kde by mělo být vše napraveno.

Původně jsme od výrobce měli informaci, že by se do konce září 2019 měla objevit aktualizace na Android 9.0 Pie, nic takového se ale bohužel doposud nestalo (doplňováno v červnu 2020).

AGM X3: fotoaparát a záznam videa

Smartphone AGM X3 disponuje duálním hlavním fotoaparátem. Primární snímač má rozlišení 12 megapixelů a světelnost objektivu činí f/1.8. Sekundární senzor je 24megapixelový a slouží pro zachycování rozdílné hloubky obrazu a pro vylepšování kvality hlavního fotoaparátu. Pro přisvětlování tmavých scén poslouží duální dioda.

AGM X3 nabízí duální fotoaparát
AGM X3 nabízí duální fotoaparát, kvalita snímků je spíše průměrná

Aplikace fotoaparátu toho bohužel příliš nenabízí. Dostupné jsou jen tři základní módy – automatický, režim pro focení ve tmě a HDR. Pomoci si můžete aktivací umělé inteligence, která by měla upravovat parametry snímání dle rozpoznané scény.

Tip: snímky v plném rozlišení si můžete zobrazit či stáhnout zde

Celková kvalita fotoaparátu je spíše zklamáním. Snímky mají celkem dobré barevní podání i dynamický rozsah. Vykreslení detailů je už ale horší, a i ostrost by mohla být lepší. Zázraky tak on novinky nečekejte. Snímky pořízené ve špatných světelných podmínkách jsou na tom ještě hůře, protože obsahují velké množství šumu.

AGM X3: camera demo (Full HD, 30 fps)

Záznam videa probíhá v maximálním rozlišení Full HD při frekvenci 30 snímků za sekundu. Od telefonu s prodejní cenou 18 tisíc korun bychom očekávali už rozlišení 4k. Co se kvality týče, tak platí to samé jako u fotografií – barevní podání a dynamický rozsah jsou dobré, vykreslení detailů a ostrost horší. Pochválit ale musím velice rychlé a spolehlivé přeostřování.

AGM X3: vyplatí se koupit?

Pokud bychom AGM X3 porovnávali s běžnými smartphony ve stejné cenové hladině, nevyšel by z toho srovnání moc dobře. To by ale nebylo k této novince fér. Přímými konkurenty jsou totiž vysoce odolné modely.

agm x3 2

Jedním z nich je například CAT S61, který má srovnatelně bytelnou konstrukci. Jeho výhodou je vestavěný laserový dálkoměr a také termokamera. Na druhou stranu AGM X3 jej poráží lepší hardwarovou výbavou a také o něco nižší cenou.

Za zapůjčení děkujeme e-shopu IPATO.cz, který je oficiálním dovozcem značky AGM do ČR

agm x3 1

Testovanou novinku bych si dokázal představit jako ideální smartphone třeba pro stavbyvedoucí. Ti totiž ocení jeho výtečnou odolnost a hodit se může i vysoký výkon či slušná výdrž baterie. Za 15 990 korun (verze s 6GB RAM a 64GB pamětí) to ale jistě nebude záležitost pro každého a pokud nevyužijete extrémní odolnost a zároveň velice vysoký výkon, budete se asi dívat po jiných smartphonech. Za 18 990 Kč je k dostání varianta s 8 GB RAM a 128GB interní pamětí.

AGM X3

8.2

Design a zpracování

8.5/10

Výkon a optimalizace

8.8/10

Hardwarová výbava

8.4/10

Kvalita fotografií a videa

6.7/10

Výdrž baterie

8.6/10

Klady (+)

 • extrémní odolnost
 • vysoký výkon
 • rychlé rozpoznávání obličeje
 • dobře optimalizovaný systém
 • hlasité stereoreproduktory JBL

Zápory (–)

 • průměrný fotoaparát
 • starý Android 8.1
 • vyšší cena

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

23 komentářů

 1. 8GB RAM / 128GB interní pamět za 19tis. not bad :’DDDDD

 2. Měl jsem A8, X2 a teď X3. Samá chvála a naprostá spokojenost.

 3. mám ho asi tejden a spokojenost, jen sem za nej dal o 2 litry víc :-( konečně odolnej telefon co trochu vypadá. jen ten foťák by mohl bejt lepší a zvuk z repráku je takovej obycejnejsi.

 4. Naprosto neznámá značka se tu objeví v recenzi (takže někým vnucená za úplatu) a zrovna náhodou se tu objeví 3 ocasové, kteří telefon mají a strašně ho chválí. Jaká to náhoda!
  Jinak k článku – 500cd/m2 zní vznešeně, ale není to nic jiného, než 500 nitů. Mezi těmito jednotkami je rovnost. 500 nitů je na IPS displej poměrně průměrný údaj a na outdoorový telefon naprosto podprůměrný.

  • Telefony AGM prodáváme několik let. Nevím proč by si měl někdo od nás vymýšlet a psát sem lži. Když je tu recenze na Huawei, tak uživatelé píšící pod recenzí ho také nemají ? Nevím dle čeho soudíte, recenzi máme u sebe na e-shopu a proto ji viděli i již současní majitelé telefonu. IPATO.CZ – Pavel

  • Paradoxne je potom vtipny, ze jste snad jediny obchod (o kterem jsem jinak treba fakt absolutne neslysel), ktery tuhle nadheru prodava. Fakeovymi komenty si fakt prodeje dlouhodobe nenahonite.

 5. Jediným odolným telefonem s nerozbitným displejem je Motorola Z2 Force a předchozí model Motorola Z Force, jinak je vše parodie, všem těm outdoorovým smartphonům nepomůže žádná odolnost, když spadnou na nechráněný displej

 6. Absolutně nechápu, proč v tak mohutné spodní bradě nejsou integrované sens. syst. čudly a z displeje světla zbytečně ukrajuje navbar…

  • Ergonomicky by se telefon již špatně ovládal. Rozměry telefonu jsou úměrné ve své kategorii odolných telefonů. Dokonce je AGM nejužší odolný telefon. IPATO.CZ – Pavel

 7. A neni proste jednodussi si koupit kvalitni telefon od zname znacky s aspon rok aktualnim OS a lepsim fotoaparatem a pak zainvestovat do silneho krytu?
  Tady fakt nevidim jedinny duvod ke koupi za tu cenu..

 8. AGM X3 (8GB) mám již přes měsíc. Již jsem měl nekolik odolných telefonů a tento hodnotím na výbornou. Jsem s ním maximálně spokojený. Rychlý, krasný displej, velmi pěkné zpracování. S reproduktory jsem spokojený – hrajou velmi pěkně a hlasitě. Fotoaparát mi přijde dostatečný.

 9. Má někdo problém s usínáním aplikací při vypnutém displeji? Mě funguje jen mail. zbytek např. Viber, WhatsUp, budík, atd. musím vždy znovu spustit, aby aktualizovali zprávy atp. Oprávnění aplikací na data a baterii nepomáhá, „automatické spuštění správy“ také nic.

  • To zní logicky ale to by ten problém museli mít všichni, což asi nemají.

  • Mě to na honor 10lite dělalo také, konkrétně WhatsApp.
   Pomohlo nastavení návody někde jsou ale ani pak se na to nedalo spolehnout, záleží na verzi androidu, aplikace a v neposlední řadě EMUI.
   Tohle je u h/H bohužel známá věc.

  • To je pověra. xzeit vysvětlí.

  • Dělalo mi to taky. Vyřešilo to vypnutí automatického čištění v defaultní aplikaci „Bílý sezanm aplikací“ na ploše.

 10. Na ploše telefonu vyhledejte aplikaci: Bílý seznam aplikací. Vyberte aplikace, které se nemají vypínat nebo úplně vypněte tuto funkci. IPATO.CZ – Pavel

  • Tisíceré díky Pavle! Ještě to bude chtít otestovat ale přišla mi zpráva na Viber! Zajímavé je, že se mi ikonka té aplikace objevuje, jen když je spuštěný originální launcher. :-)

 11. Telefon mám už pár týdnů. Je skvělý. Rychlý, na tu odolnost i slušné rozměry. Skvělá baterie. Pro mě super telefon. Jedinou kaňku vidím ve foťáku. Za skoro 20 tis. Kč bych čekal kvalitnější fotky. Třeba se to s aktualizací firmwaru zlepší.

 12. AGM za tydle penize? Tady se nekdo zblaznil. Mam X1 (v unoru 2017 za cca 7500,-). Nikdy nevydali slibovany update. Net je plny rozhorcenymi recenzemi. Jako kompenzaci vymysleli hosi v cine „zvyhodneny“ nakup X2. Na odolnost telefonu jsme vzdy pel chvalu, byt po roce mi spadl a musel jsem vymenit modul s mikrofonem, ktery se poroucel. Baterka zvladla 3 roky provozu a po vymene celkem OK, jen odesel mikroUSB konektor. A aktuelne resim co s nim dal, protoze nahradni modul se uz koupit neda, leda to tu nechat v opravne prepajet. Kazdy rok delam faktory reset, jinak by to ani neslo. Na USB konektoru mam uz treti chranic proti vode. Moje kriterium je aby mobil vydrzel 4 roky. Zvladl to i muj prvni mobil z Ciny ZOPO z roku 2012 s jednou vymenou baterky. No pro AGM je to asi moc vysoka meta.

 13. Dobrý deň . Ja osobne ľutujem že som si ho kúpil . Nikto Vám totiž nepovie že naňho nevyjdú žiadne aktualizácie. Takže Android 8 mi už čoskoro (pri niektorých aplikáciách už dnes ) nebude stačiť a telefón za 650 € môžete hodnotiť do koša .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).