ADzero: Netradiční smartphone s bambusovým tělem

Pro ty z vás, které už nudí mobilní telefony, jejichž konstrukci tvoří plasty či jiné všední materiály, máme skvělou zprávu. V letošním roce se zřejmě na trh s mobilní elektronikou dostane smartphone, jehož tělo je vyrobeno výhradně z jednoho kusu bambusu. Za tímto nevšedním konceptem s názvem ADzero stojí třiadvacetiletý student Kieron-Scott Woodhouse z univerzity Middlesex ve Velké Británii. Informací o použitém hardwaru je opravdu poskromnu, nicméně z přiložených snímků je patrné, že svou velikostí je ADzero srovnatelný se současnými smartphony. V redakci jsme též nabyli dojmu, že zařízení se náramně podobá modelu HTC Thunderbolt.

-

Díky použitému bambusu je smartphone údajně o polovinu lehčí než současný iPhone 4S. V neposlední řadě stojí za zmínku i nezvykle umístěné LED diody okolo čočky fotoaparátu. ADzero poběží na operačním systému Android, který výrobce dále obohatí o vlastní grafickou nadstavbu. Dle mého názoru se jedná o vskutku povedený nápad, který má jistou šanci na úspěch. Bambus je všestranný materiál se širokým spektrem využití. Jeho výroba není nijak nákladná a především je daleko šetrnější k životnímu prostředí, než současné plasty. Pokud půjde vše podle plánů, objeví se ADzero na pultech evropský prodejců již v druhé polovině letošního roku.

-

Zdroj: Androidguys

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku