Sledujte nás na YouTube

ADzero: Netradiční smartphone s bambusovým tělem

Pro ty z vás, které už nudí mobilní telefony, jejichž konstrukci tvoří plasty či jiné všední materiály, máme skvělou zprávu. V letošním roce se zřejmě na trh s mobilní elektronikou dostane smartphone, jehož tělo je vyrobeno výhradně z jednoho kusu bambusu. Za tímto nevšedním konceptem s názvem ADzero stojí třiadvacetiletý student Kieron-Scott Woodhouse z univerzity Middlesex ve Velké Británii. Informací o použitém hardwaru je opravdu poskromnu, nicméně z přiložených snímků je patrné, že svou velikostí je ADzero srovnatelný se současnými smartphony. V redakci jsme též nabyli dojmu, že zařízení se náramně podobá modelu HTC Thunderbolt.

-

Díky použitému bambusu je smartphone údajně o polovinu lehčí než současný iPhone 4S. V neposlední řadě stojí za zmínku i nezvykle umístěné LED diody okolo čočky fotoaparátu. ADzero poběží na operačním systému Android, který výrobce dále obohatí o vlastní grafickou nadstavbu. Dle mého názoru se jedná o vskutku povedený nápad, který má jistou šanci na úspěch. Bambus je všestranný materiál se širokým spektrem využití. Jeho výroba není nijak nákladná a především je daleko šetrnější k životnímu prostředí, než současné plasty. Pokud půjde vše podle plánů, objeví se ADzero na pultech evropský prodejců již v druhé polovině letošního roku.

-

Zdroj: Androidguys

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

9 komentářů

 1. Cleric (neregistrovaný)

  A co dřevomorka??

 2. cukork (neregistrovaný)

  Pekne! A,ze sa neda nic s dizajnom urobit)staci trosku dreva a hned to vyzera inak.

  • Richard Streit (neregistrovaný)

   Jsem téhož názoru. Líbí se mi to spojení moderní techniky s přírodními materiály. To Cleric: Použitý bambus má být ošetřený tak, aby vyhovoval každodennímu používání. Zda se dočká i ochrany proti škůdcům bohužel nevím. :-)

  • vosa (neregistrovaný)

   Také mě to vždycky táhlo… viz:

   [odkaz]

   nebo [odkaz]

 3. Honza Zajíc (neregistrovaný)

  Dokážu si to představit jako svůj telefon:) Designově vypadá fakt skvěle:)

 4. airmajk (neregistrovaný)

  V ČR se bude prodávat pod označením Pinokia.

 5. zune85 (neregistrovaný)

  keby tam bol WP7 aj by som to zobral ako druhý telefon

  ale to zelenô , to nieee

  v rusku niekto robil nokie z dreva,bolo to nejake africké 200 ročné ale tam boli ceny cez 5000$ drahšie mali zlato alebo diamanty po tele

  len čreva boli 6230i

  • zune85 (neregistrovaný)

   do koňa pán redaktor

   ten zo svetlým drevom je WP7 takže nie len Androp..

   uvidíme cenu a či z toho niečo bude

 6. Kart (neregistrovaný)

  Na druhou stranu bude oprava škrábanců velmi rychlá a levná. Stačí brousek a bezbarvý lak (speciální nátěr) a telefon je jako nový.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *