Domů » Bleskovky » Adventure Pool Lite: Netradiční kulečník od českých vývojářů (tip na hru)

Adventure Pool Lite: Netradiční kulečník od českých vývojářů (tip na hru)

Adventure Pool Lite je nová hra od českých vývojářů, kteří vystupují pod názvem EM softworks. Jedná se o kulečníkovou hru využívající Unity 3D enginu, ve které se podíváte do různých koutů světa a zahrajete si na stolech různých tvarů. V této lite verzi konkrétně od klasického přes oválný až po šestiúhelníkový. Z důvodu různých tvarů stolů a větší zábavnosti byla mírně zjednodušena i samotná pravidla. Každý sůl je zasazen do unikátního vymodelovaného prostředí a nechybí zde ani rozpálená Sahara.

Kulečník lze hrát ve dvou módech. Jedním z nich je kampaň a druhým je vlastní hra, kde můžete změřit síly i se svým kamarádem při „oldschool“ hře dvou hráčů na jednom zařízení. Kampaň je koncipována tak, že jsou postupně odemykány jednotlivé levely. Hráč zde svádí souboj s aplikací ovládaným protivníkem. V této verzi jsou k dispozici tři levely. Ty se od sebe liší prostředím, do kterého jsou zasazeny, tvarem stolu, na kterém se hraje, a počtem jednotlivých her, které je nutné vyhrát pro odemčení dalšího levelu. V lite verzi je úroveň protivníka ve všech levelech stejná. Aby byla kampaň zábavná, tak je nastavena střední obtížnost.

  

Levely jsou pro výběr přehledně uspořádány na světové mapě podle jejich prostředí. Podle ikony jednotlivých levelů poznáte, zda je daný level již vyhraný, odemčený nebo zamčený. Po vyhraném souboji je hráč informován o odemčení konkrétního nového levelu, kdy může tuto informaci i sdílet na Facebook.

Pokud chcete hrát vlastní hru, je zde možné si ji celkem podrobně nastavit. Je možné definovat jména hráčů, kteří budou hrát proti sobě. Lze určit, zda budete hrát proti umělé inteligenci nebo proti kamarádovi na jednom zařízení. Co se týče výběru levelu, jsou k dispozici ty levely, které jste již odemkli v Kampani. Dále lze definovat barvu plátna stolu a také na kolik vítězných her budete soupeřit. Občas nám hraní komplikovalo trochu neposedné ovládání a natočit někdy tágo do požadovaného směru byl celkem nadlidský úkon, tak doufejme, že tento neduh autoři rychle opraví.

Odkaz na Google Play

Položka nastavení ukrývá několik možností. Zaprvé jsou to herní nastavení, jako je jméno hráče a nastavení grafické kvality hry. Je třeba upozornit, že po změně nastavení grafiky je třeba aplikaci restartovat, aby se změna projevila. Dalšími dostupnými položkami jsou Help a About, kde položka Help zobrazí popisky uživatelského prostředí při hře na konkrétním případě. Pod položkou About se skrývají informace o tvůrcích aplikace a odkaz na jejich web. Na zvuky, statistky, další možnosti nastavení včetně dalších levelů si bohužel budeme muset počkat do plné verze hry, na které autoři usilovně pracují.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).