Domů » Články » Advanced MobileCare: Údržbář, který dá vašeho Androida do pořádku (tip na aplikaci)

Advanced MobileCare: Údržbář, který dá vašeho Androida do pořádku (tip na aplikaci)

Dnes pro vás máme tip na užitečnou a hlavně bezplatnou aplikaci, která se postará o komplexní údržbu vašeho chytrého telefonu. Její ovládání je jednoduché a navíc nechybí podpora češtiny a slovenštiny.

Vývojáři z IObit jsou mezi uživateli poměrně známí. Tato společnost vytváří programy zejména pro počítače – dokáží vyčistit historii prohlížeče, cookies, smazat nepotřebné registry, defragmentovat disk pro větší svižnost a odstranit nějaké ty menší nezvané návštěvníky v podobě malwaru. Je toho prostě tolik, že se to nedá ani na rukou spočítat.

Dnes už najdeme něco velmi podobného i ve „zmenšené“ verzi na mobilní telefony a tablety. Aplikace se jmenuje Advanced MobileCare. Z názvu je patrné, že se bude jednat o jakéhosi mobilního údržbáře, kterého povoláte do služby stisknutím jedinného tlačítka. Podobně jako verzi pro Windows, slibuje i ta pro Android široké možnosti úprav pro udržení vašeho systému v dobré kondici. Je vhodná zejména tehdy, když je váš Androidí přístroj zaneřáděn zbytky souborů po odinstalaci a není už zdaleka tolik svižný jako za starých časů. Jakmile ji nainstalujete, můžete se pustit do práce.

 

Funkce Anti-theft vám například umožní najít a případně uzamknout vaše zařízení v případě, že jej nemůžete lokalizovat. Přítomný je také spořič baterie, který poskytuje přehled o tom, kolik která aplikace zrovna spotřebovává energie. Blokování hovorů poslouží tehdy, když potřebujete zablokovat čísla, která nemáte v adresáři kontaktů, nebo jsou zařazená na černé listině.

Skenování společně s antivirem dokáže v systému odhalit škodlivý software, vyčistí cache a paměť, nepotřebné soubory a zvýší tak celkovou rychlost telefonu. Vypínač procesů, taktéž nazývaný jako „task killer“, zvládne vypnout aplikace běžící na pozadí, které zrovna nevyužíváte. Game speeder je podobný tomu, co nabízí desktopová verze. Tudíž zrychlí systém a zvýší výkon pro hraní her. Je potřeba si dávat velký pozor na možná rizika, protože nikdy nevíte, jakou operaci zrovna bude provádět.

 

Odinstalaci programů a jejich přesouvání na paměťovou kartu zvládá Správa aplikace. Taktéž je lze třídit podle velikosti a názvů pro snadnější identifikaci a odstranění. Rádce soukromí vám poradí, které nainstalované aplikace mají přístup k vašim důvěrným informacím a osobním údajům. Pokud vlastníte nějaké fotky, či videa, která jsou osobní, Hlídač soukromí je zvládne zabezpečit heslem třeba před zvědavými členy rodiny. Jako poslední se nabízí funkce Záloha v cloudu. Pod tou nehledejte nic revolučního; jednoduše si můžete zálohovat kontakty a hovory do cloudu, což ale umí i obyčejný Google účet (ne každý jej ale pro tyto potřeby používá).

Odkaz na Google Play

Já sám jsem s aplikací Advanced MobileCare velmi spokojen a už dlouhé měsíce mi pomáhá s optimalizací systému, který nijak nezatěžuje a skutečně čistí nepotřeba data tak, jak očekáváte. Navíc je kompletně zdarma a pokud jste o ní ještě neslyšeli, rozhodně ji doporučuji vyzkoušet. Méně zkušené uživatele potěší přítomnost kompletní české a slovenské lokalizace.

Dominik Blatoň

7 komentářů

 1. eXtenZ (neregistrovaný)

  kto pozná advanced system care, tak vie, že to je blbosť, v najhoršom prípade môže zavíriť celý mobil .. ak sa mýlim, opravte ma, ale je to tá istá spoločnosť čo má na starosti ASC ..

  • lups (neregistrovaný)

   dovolím si nesouhlasit.já tuhle appku používám asi půl roku a je super.nahrál jsem ji do mobilu i mamině a od tý doby mal pokoj s tím že ji nejde android :)

 2. _iNTERFACE (neregistrovaný)

  alebo nepouzivat android a tieto pomocne apliakcie zrazu stratia vyznam…kde je chaos prichadzaju rozne aplikacie, ktore musia doladit system tak aby fungoval, lebo vybrat z krabice a zapnut nestaci…

 3. Hunger (neregistrovaný)

  @_INTERFACE: pokud nemáš co k článku napsat, tzn. vyjádřit se a vypustit smysluplnou myšlenku, PROČ se vyjadřuješ? Pustili tě z cvokhausu?

  • Pacikx (neregistrovaný)

   Erhm, i když hodněkrát s uživatelem _INTERFACE nesouhlasím, tak dnes je to naopak – telefon by měl BEZ PROBLÉMŮ fungovat ihned po prvním zapnutí, a stejně tak i po celou dobu užívání, a to bez nutnosti takovéhoto programu…

  • Simon (neregistrovaný)

   A politici by mali slúžiť občanom a nekradnúť. Kopu vecí by malo ale nejde…Takže neviem nad čím sa vzrušujete :)

 4. Dominik Blatoň (neregistrovaný)

  V mém okolí si ještě nikdo nestěžoval, ať už se jednalo o verzi na PC, nebo na mobilní telefon. :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *