Adobe promění vaše fotografie v mistrovské dílo. Využije k tomu umělé inteligence

Adobe před několika málo dny přišel s poněkud zajímavou fototechnikou, která z nudně vypadajících fotek vytvoří přímo mistrovská díla. K tomu všemu dopomůže umělá inteligence.

adobe-photo-style-transfer-2017-03-30-04

Na nové technologii spolupracovala Adobe spolu s Cornell University. Aplikace (technologie) je pojmenována Deep Photo Style transfer (Hluboký přenos fotografického stylu). Ta dokáže využít fotografického stylu z jiné fotografie a převést jej na tu vaši.

Celý postup aplikace je velmi jednoduchý. Vyberete, kterou z vašich fotografií chcete upravovat, a tu, ze které chcete převést daný fotografický styl. O zbytek práce se postará chytrá AI, která si pohraje se světelností, barvami a kontrastem. Jedná se tak o vcelku velmi chytrý a hlavně užitečný mechanismus úpravy fotografií.

adobe-photo-style-transfer-2017-03-30-02

Technologie je aplikovatelná na vcelku velkou změť různých scenérií. Podle výzkumného týmu dokonce 80 % lidí nebylo schopno rozeznat, zda se jedná o upravované obrázky či originály (u již upravených fotografií). Dále se také vyjádřil v tom smyslu, že je před ním ještě mnoho práce a není tak jasné, kdy přesně se této technologie dočkáme v masivním měřítku.

Aplikaci můžete vyzkoušet již nyní na operačních systémech Linux. Stahovat můžete zde.

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Kapitoly článku