Domů » Bleskovky » Adaptér SIMore: Chybí vám ve vlajkových modelech více slotů na SIM karty?

Adaptér SIMore: Chybí vám ve vlajkových modelech více slotů na SIM karty?

Dual SIM telefony se těší velké oblibě především na rozvojových trzích, například v Indii. Využití ale najdou i u nás, vzhledem k tomu, že zaměstnavatelé často poskytují zaměstnancům i firemní číslo. Pokud zaměstnanec nevlastní dual SIM telefon, se kterým by mohl využívat jak své soukromé, tak i pracovní číslo, je často nucen nosit u sebe dva telefony.

Vlajkové lodě velkých výrobců jsou zpravidla konstruovány pouze na jednu SIM kartu a jejich dual SIM verze přicházejí později, někdy však nepřicházejí vůbec. Švýcarská firma Stancom vycítila příležitost a přišla se svým výrobkem, který nazvala SIMore.

 

Jedná se o adaptér umožňující připojit více SIM karet k zařízením s jedním slotem. Například varianta X-Triple 6 umožňuje používat v iPhonu 6 až 3 SIM karty. Výhodou je, že aby adaptér ve zmíněném iPhonu fungoval, není potřeba telefon jailbreakovat.

 

Jelikož není samotný produkt příliš reprezentativní, Stancom situaci vyřešil elegantně a spojil příjemné s užitečným. Samotný adaptér je možné schovat do pouzdra, do kterého se dají přidat ještě další SIM karty navíc, telefon je tedy chráněn a zároveň je možné přepínat mezi třemi čísly.

 

SIM karty bohužel nejsou na příjmu zároveň, vždy je tedy nutné přepnout na kartu, kterou chce majitel zrovna použít, ať už se jedná o SIM s levnějším voláním, nebo kartu určenou pouze pro datové přenosy.

SIMore je k dispozici pro většinu vlajkových lodí, od nového Samsungu Galaxy S6, včetně Edge, přes HTC One M9, až po zmíněný iPhone. Ceny se pohybují mezi 40 dolary (cca 1000 Kč) a 120 dolary (cca 3100 Kč) podle verze.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

5 komentářů

 1. VIK (neregistrovaný)

  Né, SIMore na hlavu ? Jako hack dobrý, ale praktický použití je celkem oser (ruční přepínání)

 2. Taha (neregistrovaný)

  Tohle bylo už před sto lety na Nokia 3310 a pod. Proč se to asi nechytilo?

 3. K čemu mi bude, že SIM nebudou všechny aktivní?? K ho*nu ..

 4. Petas (neregistrovaný)

  Vy snad nejste normalni. Neni lepsi to udelat primo a ne tam davat takovou sracku. Kdyz mobil stoji od 20 000 do 30 000 tak snad by uz mohl mit podporu dvou sim karet a ne to resit touhle blbosti

 5. Rebel (neregistrovaný)

  Hm….a k čemu takové komplikace? Na to mi stačí Acer e700 a mám to v elegsntním bslení s dobrou výdrží a se třema SiM…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).