TOPlist

Acer Spin 3 a 5 (2020): ještě tenčí a výkonnější hybridy

Acer Spin 5 1 1

Acer na veletrhu CES 2020 odhalil nejen zajímavou konvertibilní pracovní stanici ConceptD 7 Ezel, ale představil i upgrade svých stávajících hybridních počítačů řady Spin. Ty se vyznačují především 360° kloubem, který umožňuje obtočit displej okolo klávesnicové základny, čímž se z počítače stane (poměrně těžký) tablet. Acer mezigeneračně zapracoval na tloušťce počítačů a díky 10. generaci procesorů Intel Core byl výrazně navýšen výkon.

Acer Spin 5

První z obou počítačů disponuje 13,5“ displejem s rozlišením Quad HD na poměru stran 3:2. Panel je dotykový a lze jej ovládat nejen prsty, ale také přiloženým perem Acer Active Stylus. Ten se chlubí rychlým nabíjením – 15 minut v dobíjecí šachtě mu má vystačit na dalších 90 minut života.

Acer Spin 3 2

Na těle počítače dále najdeme slušnou portovou zásobu čítající 2 × Thunderbolt 3 (USB-C), 2 × USB 3.1 (USB-A), HDMI 2.0 a sluchátkový jack, nechybí ani čtečka microSD karet a proprietární konektor pro nabíjení 56Whr baterie. Bezdrátovou konektivitu zajišťuje Wi-Fi 6 a Bluetooth 5. Ve výbavě počítače figuruje i čtečka otisků prstů a dvojice stereoreproduktorů namířených na uživatele.

Počítač je poháněn procesory Intel Core i5 a i7 desáté generace, v maximální výbavě je možné získat až 16 GB RAM a 1TB úložiště. Počítač váží 1,2 kg, v pase má 14,9 mm. Acer Spin 3 půjde do prodeje v dubnu za cenu startující na 899 USD (asi 20 400 korun bez DPH).

Acer Spin 3

Druhý představený počítač má 14“ displej, avšak na tradičnějším poměru stran 16:9. Rozlišení je pouze Full HD, slabší je nabídka procesorů – počítač je k dispozici jen s Core i3 a i5 desáté generace. Paměťovým maximem je kombinace 16 GB / 1 TB SSD, portová zásoba je prakticky totožná se Spin 5, oželet musíte pouze jedno USB-A.

Acer Spin 3 1

Acer Spin 3 váží o 300 gramů více než Spin 5, přesto se v jeho útrobách nachází menší, 48Whr akumulátor. Ve výbavě také chybí čtečka otisků prstů, všechny tyto ústupky ale bude Acer kompenzovat nižší cenou – Acer Spin 3 začíná na částce 699 USD (asi 15 800 korun bez DPH).

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku